Numer 9 - W partyturze

Przybliżamy utwory i ich tajemnice. W dziewiątym numerze Presto przeczytasz o...

 

 Błękitny symbol Ameryki

Anna Falkowska: Klarnetowe glissando rozpoczynające „Błękitną Rapsodię” sprawia, że rozpoznaje ją prawie każdy, a publiczność uwielbia ten przebój od prawie stu lat. Dzięki niej jazz wszedł do filharmonii.

(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 9)

Po Błękitną Rapsodię sięgało wielu wykonawców. Jej wykonanie na koncercie to do dziś gwarantowany sukces. A tak brzmią w różnych interpretacjach:

Na dodatek: Amerykańska nuta

W chwili, gdy powstawały, nikt pewnie nie sądził, że kiedyś będą mocarstwem. Stany Zjednoczone ciągle jeszcze są tak potężne, że określenia Amerykanin, amerykański jednoznacznie kojarzą się z USA. Ameryka inspiruje kompozytorów, nie tylko mieszkających w kraju Wuja Sama. Zobaczmy, ile jest jej w muzyce.

Utwory opisał (oczywiście w Presto nr 9!) Adrian Nowak:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
Muzyczny know-how
Czułym uchem
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów