OGIEŃ I TRÓJGRANIASTY KAPELUSZ

fot. mat. pras. Filharmonia Poznańska

 

Angela Wee to wschodząca gwiazda wiolinistyki. Jednym z jej najnowszych sukcesów jest druga nagroda na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Pablo Sarasatego w Hiszpanii. Z przyjemnością wysłuchamy zatem jej interpretacji dzieł tego wielkiego hiszpańskiego wirtuoza i kompozytora.

Zważywszy na to, że koncert ozdobią tchnące iberyjską żywiołowością, porywające dzieła Manuela de Falli oraz na fakt, iż przed Poznańskimi Filharmonikami stanie (z batutą i mikrofonem) jeden najwybitniejszych polskich dyrygentów - maestro Antoni Wit, możemy być pewni, że tego wieczoru opuścimy Aulę Uniwersytecką tanecznym krokiem. Na 468. Koncert Poznański zatytułowany „Ogień i trójgraniasty kapelusz”  zapraszamy w sobotę, 26 maja, o godz. 18 do Auli UAM.

Wystąpią:

Angela WEE - skrzypce
Antoni WIT - dyrygent, prowadzenie koncertu
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

W programie:

Manuel de Falla,  Taniec ognia z baletu Czarodziejska miłość
Pablo de Sarasate,   Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25
Fantazja na tematy z opery Faust op. 13
Melodie cygańskie op. 20
Manuel de Falla,  Trójgraniasty kapelusz - Suita I i II

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów