Oskary 2013

85. gala rozdania Oscarów przeszła już do historii. Najlepszym filmem okazała się "Operacja Argo", a największym przegranym - "Lincoln". Zaskakująco dużo statuetek otrzymało "Życie Pi". Jennifer Lawrence została uznana za najlepszą aktorkę, a Daniel Day-Lewis za najlepszego aktora.

W kategorii Najlepsza Muzyka zwycięzcą został Mychael Danna i jego ścieżka dźwiękowa do filmu Życie Pi. Najlepszą piosenką okazała się "Skyfall" z filmu "Skyfall", za muzykę i słowa odpowiedzialni są Adele Adkins i Paul Epworth. W kategorii Najlepszy Dźwięk wygrali Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes i film Les Misérables - Nędznicy.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów