Paweł Pudło "Żywioły". Koncert symfoniczny w Wałbrzychu

05.11.2018
Paweł Pudło "Żywioły". Koncert symfoniczny w Wałbrzychu

„Żywioły” to projekt łączący muzykę i ekologię, którego podstawą jest godzinny poemat symfoniczny autorstwa Pawła Pudło. To muzyczna opowieść o siłach natury, które od wieków tworzą świat wokół nas. Ziemia, woda, powietrze, ogień i ludzkość. Symbolika żywiołów została użyta w projekcie ze względu na jej uniwersalną rozpoznawalność, proste skojarzenie z naturą i możliwość metaforycznego, artystycznego oddania procesów zachodzących w środowisku.

Artystyczne elementy projektu są punktem wyjścia do rozmów na temat aktualnych problemów świata, dotyczących kwestii ekologii, recyklingu, gospodarowania zasobami naturalnymi, problemu smogu i jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy - słowem, świadomego funkcjonowania społeczeństw w środowisku naturalnym, dziś i w przyszłości. Dyskusjom tym poświęcony będzie szereg wydarzeń towarzyszących koncertowi.

Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja płaskorzeźby autorstwa Pawła Stępnia, której zdjęcie zdobi materiały promocyjne projektu.

„Żywioły” skierowane są do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców. Wydarzenie koncertowe, dzięki nowoczesnej i przystępnej muzyce symfonicznej, będzie niezwykle atrakcyjne również dla osób spoza gronatypowej publiczności filharmonicznej.

PAWEŁ PUDŁO - kompozytor, reżyser kreatywny, producent.

Tworzy autorskie projekty artystyczne oraz komponuje na specjalne zamówienia. Jego muzyka nadawana jest na całym świecie, a filmy i reklamy do których tworzył ilustrację muzyczną wyświetlane były w
Polsce, Niemczech, Czechach, Izraelu, Estonii, Francji i Hiszpanii. Posiada w swoim dorobku utwory orkiestrowe, ale nie ogranicza się tylko do instrumentów klasycznych i łączy muzykę symfoniczną z innymi
gatunkami: muzyką elektroniczną, etniczną, popem oraz rockiem.

Jest pomysłodawcą, kompozytorem, reżyserem i producentem opery fantasy pt. "Violemi - The Slave of Delusion". Projekt z 2010 roku, do którego zaangażował ponad 90 osób, jest jednocześnie największą niezależna produkcja muzyczna w Polsce. Projekt zebrał pozytywne opinie zarówno odbiorców jak i krytyków branży muzycznej i filmowej.

Na zamówienie UEFA skomponował utwór orkiestrowo-chóralny, który był prezentowany w trakcie ceremonii przedmeczowych w Polsce i na Ukrainie, podczas EURO 2012. Tylko na stadionach Mistrzostw, muzyki wysłuchało ponad 1,500,000 osób. Do jego muzyki powstało osiem różnych choreografii do których tańczyło około tysiąca tancerzy. EURO 2012 było jedną znajwiększych imprez sportowych na świecie i największą w historii Polski.

Jego antywojenny koncert "War Horns" miał swoją premierę na festiwalu Solidarity of Arts 2015 w Gdańsku. Utwór wykonywany był powtórnie w NOSPR oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykonawcami kompozycji byli muzycy z Polski, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Rosji. Do utworu wyreżyserował video, które promowało koncert m.in. w Teleexpressie. Płyta "War Horns", wydana w 2017 roku, dostępna jest w Empikach na terenie kraju oraz m.in. w USA, Indiach i Japonii. Recenzje płyty ukazują się w prestiżowych międzynarodowych magazynach muzycznych (m.in.
z Luksemburga czy Wielkiej Brytanii).

W roku 2011 dla Polskiej Organizacji Turystycznej skomponował muzykę, która była podstawą unikalnego spektaklu tanecznego w technologii 3D, zamówionego dla uświetnienia ceremonii otwarcia największych targów turystycznych na świecie, ITB Berlin 2011 Trade Show. Spektakl obejrzało ponad pięć tysięcy prominentnych przedstawicieli branży i polityki z całego świata.

Podczas Festiwalu Transatlantyk 2012 został laureatem prestiżowej nagrody kompozytorskiej, wybranym spośród ponad 100 kompozytorów z całego świata przez jury w skład którego wchodzili kompozytorzy i
reżyserzy z Hollywood. Jest jednym z bohaterów pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Kilka pytań o słyszenie świata", ukazującego sylwetki czterech kompozytorów współczesnej muzyki symfonicznej. Film
prezentowany był w TVP oraz na międzynarodowych festiwalach muzycznych i filmowych.

Współpracował z wykonawcami m.in. z: Berliner Philharmoniker, Florence Opera, Orchestra Sinfonica De Barcelona, Malaysian Philharmonic Orchestra, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Chóru i solistów Festiwalu Wratislavia Cantans.

 

PAWEŁ PUDŁO - "ŻYWIOŁY". KONCERT SYMFONICZNY

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4,
Wałbrzych 08.12.2018  godz.18:00

dyrygent: Bartosz Żurakowski
soliści: Kamil Rogiński - instrumenty etniczne i recyklingowe

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

W programie:
Paweł Pudło: „Żywioły”, koncert symfoniczny na orkiestrę symfoniczną,
instrumenty etniczne oraz recyklingowe.

BILETY:
https://filharmonia-sudecka.interticket.pl/program/koncert-symfoniczny-pawel-pudlo-zywioly-4283/14210

WIĘCEJ INFORMACJI:
www.zywioly.pawelpudlo.com

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.