Pierwszy solowy album akordeonisty Bartosza Głowackiego od dziś w sprzedaży

Opisywany przez „The Guardian” jako wszechstronny, pełny charyzmy, cechujący się niezwykłą dbałością o jakość dźwięku akordeonista Bartosz Głowacki, debiutuje na rynku fonograficznym z albumem „Genesis”.

Ten debiutancki album stanowi idealną wizytówkę i pokazuje możliwości jednego z najwszechstronniejszych polskich akordeonistów, mieszkającego na stałe w Londynie. Znalazły się na nim transkrypcje utworów barokowych oraz kompozycje przeznaczone oryginalnie na ten instrument. Na swój pierwszy solowy krążek, artysta wybrał dzieła takich twórców, jak Sofia Gubaidulina, Domenico Scarlatti, Jean-Philippe Rameau, Václav Trojan, Arvo Pärt, Victor Vlasov i Astor Piazzolla.

Oprócz kariery solowej, Bartosz Głowacki jest aktywnym wykonawcą muzyki kameralnej. Jest założycielem zespołu Deco Ensemble. Współpracuje z uznanymi muzy­kami, reprezentującymi różne style muzyczne, takimi jak: Nigel Kennedy, Trevor Pinnock, Atom String Quar­tet, Tanita Tikaram, Manchester Collective, Lizzie Ball, Gabriella Swallow.

Płyta „Genesis” dostępna w sprzedaży od 22 listopada na www.dux.pl, a niebawem w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

Patronat medialny nad albumem objęły: Magazyn PRESTO, Tygodnik Przegląd, Hi-Fi i Muzyka, LongPlay.

Partnerem albumu jest Ruch Muzyczny.

{info. pras}
 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów