Po drugiej stronie powiek

Weź oddech… i posłuchaj.

Album „Behind Your Eyelids” powstał jako efekt autorskiego projektu Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn. Andrzej Seweryn czyta tu teksty napisane specjalnie do muzyki Szymona Nidzworskiego. Aktor, dyrektor Teatru Polskiego o współpracy z Szymonem mówił tak:
Szymon mi zaufał. (…) myślę, że muzyka, to co stworzył Szymon wpłynęło również na mnie i to mi pomogło przy pracy. Dlatego też myślę, że to On stworzył mnie, że to On stworzył mój głos. Taki jakiego słychać w tym nagraniu. To jest przykład świetnej współpracy.”

Inspiracja do powstania projektu stały się m.in. wcześniejsze doświadczenia zawodowe Nidzworskiego. Artysta ten współtworzył Salony Poezji w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie komponował muzykę do tekstów wybitnych poetów. Największym wydarzeniem związanym ze współpracą z Teatrem Polskim był Uroczysty Salon Poezji kończący jubileusz 100-lecia Teatru, podczas którego cały zespół aktorski, na czele z dyrektorem Andrzejem Sewerynem, przeczytał fragmenty "Apokalipsy Świętego Jana", a oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły autorskie kompozycje Szymona Nidzworskiego wykonane na żywo przez 9 - osobowy zespół muzyczny Szymon Nidzworski Project pod kierunkiem kompozytora.

Jego indywidualne, oryginalne, często interpretowane jako melancholijne, surowe brzmienie jest syntezą inspiracji muzyką klasyczną, folkiem, jazzem czy muzyką fiordów. Kompozycje i gra Nidzworskiego przyciągają szerokie grono odbiorców, zarówno na koncertach jak i w internecie. Zdobywa też uznanie wśród wybitnych artystów.


fot. Anita Wąsik-Płocińska

Pierwsze dostępne przedpremierowo utwory z albumu „Behind Your Eyelids” są bardzo obiecujące. Jest to niewątpliwie nastrojowa, silnie sugestywna muzyka. Czekamy na więcej. Album będzie miał swoją premierę 8.12.2017 r. Tego samego dnia w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie odbędzie się koncert premierowy. Serdecznie polecamy!

{MN + info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów