Popowa płyta Anny Netrebko. Czyli muzyczny romans z własnym mężem.

Anna Netrebko pierwszy raz nagrywa płytę razem z mężem, do tego zupełnie nieklasyczną.

Na dwóch płytach znalazły się: 18 miłosnych duetów rosyjskiego kompozytora i producenta Igora Krutoya, bardzo popularnego w swoim kraju oraz antologia najwybitniejszych interpretacji pieśni i arii operowych dokonanych przez światowej sławy sopranistkę.

Rosyjski producent i kompozytor stworzył wszystkie utwory z myślą o Annie i Yusifie. Wiele lat bliskiej współpracy z małżeństwem śpiewaków pozwoliło mu napisać pieśni, które idealnie pasują do ich głosów. No i miał pretekst, aby złożyć swoisty hołd miłości. Ponadczasowo i z gwarancją sukcesu. Bo kto nie lubi piosenek o miłości i romantycznych historii? 

Poprzedni album Anny Netrebko - Verismo z 2016 roku - przeprowadził fanów śpiewaczki przez okres rewolucyjny dla stylu operowego (od 1890 do 1920 roku). Znalazły się na nim utwory Francesca Cilea, Umberto Giordano, czy Giacomo Pucciniego. Netrebko otrzymała za niego przyznawaną w Niemczech nagrodę Echo Klassik w kategorii “Wokalistka Roku”. Była też nominowana do nagrody Grammy za “Najlepszy Klasyczny Solowy Album Wokalny.”

Anna spotkała swojego męża, tenora Yusifa Eyvazova, podczas wystawiania Manon Lescaut w Operze Rzymskiej w marcu 2014 roku. Od ich ślubu w grudniu 2015 roku, para koncertuje wspólnie na całym świecie. 7 grudnia 2017 r., operą Andrea Chénier, słynne małżeństwo zainauguruje sezon w La Scali. Dla Anny będzie to debiut w roli Maddaleny.

Album ukazuje się w wersji 1 CD (duety) oraz 2CD Deluxe (duety + wyselekcjonowane przez artystkę jej solowe nagrania arii operowych). Dystrybutorem w Polsce jest Universal Music.

{red}

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów