Premiera filmu dokumentalnego o Mieczysławie Karłowiczu

3 maja 2018 roku wszystkich melomanów i wielbicieli twórczości Mieczysława Karłowicza czeka wyjątkowe muzyczne święto. Na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie blok poświęcony życiu i twórczości wybitnego polskiego kompozytora: premierowy film dokumentalny pt. Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka w reżyserii Tomasza Knittla oraz koncert muzyki Karłowicza, na który złoży się m.in. jeden z poematów symfonicznych, jakie artysta po sobie pozostawił.

Film dokumentalny w reżyserii Tomasza Knittla pt. Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka przybliża postać znakomitego polskiego kompozytora, który zginął tragicznie w wieku 33 lat pod lawiną podczas wyprawy wysokogórskiej w polskich Tatrach. Dzięki barwnej, wielowątkowej i zróżnicowanej w zakresie języka filmowego narracji, powstała nowoczesna i intrygująca opowieść o mogłoby się wydawać zapomnianym dziś artyście, skierowana do szerokiego grona współczesnych odbiorców. Film prezentuje wybitnego twórcę, jakim był Karłowicz,  jego muzykę oraz inspiracje, traktuje o pracy twórczej i podróżach, a także pasji do fotografowania, publicystyki i polskich gór.

Premierę filmu o Mieczysławie Karłowiczu dopełni retransmisja koncertu jego muzyki, który odbył się w grudniu 2016 roku z okazji 140. rocznicy urodzin kompozytora. W programie znalazły się m.in. poemat symfoniczny Smutna opowieść, który wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Rune Bergmanna, a także wybrane pieśni Mieczysława Karłowicza w opracowaniu na sopran, big band i orkiestrę w wykonaniu Agaty Zubel, Konglomerat Big Band oraz Szczecińskich Filharmoników pod dyrekcją Nikoli Kołodziejczyka.

Nagrania filmu oraz koncertu powstały we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Emisja filmu o godzinie 18:25, zaś koncertu – o 22:20.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów