Rekord Guinnesa należy do Vivaldiego. I do Kennedy'ego

portret Nigela Kennedy'ego | rys. Zbigniew Kresowaty

Ponad dwa miliony płyt w sześć miesięcy. I ciągle się sprzedaje. Najbardziej kasowy album z muzyką klasyczną. Ten wynik trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnesa.

Nagrał go w 1989 r. Nigel Kennedy z English Chamber Orchestra dla wytwórni EMI (obecnie Warner). Na płycie jest brawurowe wykonanie koncertu "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego.
Ale Nigel Kennedy to nie tylko genialny i oryginalny skrzypek, uczeń Yehudiego Menuhina i absolwent Juilliard School w Nowym Jorku, który od lat łamie konwencje, wprowadza jazz do filharmonii a klasykę wyprowadza poza jej mury. To także błyskotliwy kompozytor.
 
30 czerwca będzie można posłuchać jego utworu podczas kolejnej edycji Letnich koncertów na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie.  Koncert nosi tytuł "Bach meets Kennedy meets Gershwin" i rozpocznie się o godz. 21.00. Nigel Kennedy połączy jazz z klasycznym brzmieniem orkiestry smyczkowej L’Orchestre du Joli Bord. Oprócz Bacha i Gershwina usłyszymy polską premierę autorskiej kompozycji muzyka „The Magician of Lublin”.
 
{KAW}
 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów