Repertuar

8 Maj 2017
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura Ziemia Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia organizuje niezwykły projekt edukacyjno-muzyczny skierowany do dzieci głuchych – POCZUJ MUZYKĘ.
30 Marzec 2017
Kwidzyn – kameralne, piękne miasto, które ma niecałe 40 tysięcy mieszkańców. Istnieje od XI wieku. Jest tu pierwszy krzyżacki, gotycki zamek w Polsce, pierwowzór dla zamku w Malborku. Dziś miasto znane jest głównie z produkcji papieru oraz z Międzynarodowego Festiwalu Animo. Teraz Kwidzyn ma szansę stać się także ważnym miejscem na muzycznej mapie Polski.
27 Styczeń 2017
W kraju targanym rewolucją tajemniczy Major usiłuje doprowadzić arystokratyczną rodzinę Almavivy do rozpadu. Źródłem jego władzy nad ludźmi jest znajomość ich głęboko skrywanych tajemnic. Major nie zawaha się knuć podstępnych intryg, użyć szantażu i manipulować uczuciami bohaterów. Zamek Almavivy, niegdyś miejsce gorących romansów i szalonych zabaw, zostaje przemieniony w przytułek dla psychicznie chorych. Czy w porewolucyjnej rzeczywistości jest jeszcze miejsce na miłość, zaufanie i szczęście rodzinne?
20 Czerwiec 2014
Już 5 lipca Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na IX Międzynarodowy Kurs i Konkurs Gitarowy (IX MKiKG). Jest to zjawiskowy Festiwal skupiający fanów gitary, ze zdecydowaną przewagą gitary klasycznej. Przez 10 lat  udało się osiągnąć najwyższy, światowy standard Imprezy. Dowodem na to są koncerty największych osobowości sceny gitarowej.
20 Czerwiec 2014
Ewa Podleś, Polska Gala Operowa i „Polskie Requiem” Krzysztofa Pendereckiego – już w lipcu 10. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej!
Od 10 lat krakowscy melomani oraz spragnieni kontaktu z polską kulturą turyści mogą uczestniczyć w festiwalu, który – na najszerszą w Polsce skalę – propaguje utwory z dorobku rodzimych kompozytorów.
25 Marzec 2014
Kocin Trio - podwójna wiosenna trasa koncertowa. Trio Macieja „Kocina” Kocińskiego jest nominowane do tegorocznego Fryderyka w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” za płytę „Proverbs 3:5”. Na początek wiosny panowie zagrają 6 koncertów, prezentując ten materiał.
Daty, miasta i sceny na trasie zespołu :
27.03 – Nidzica, Zamek
28.03 – Świnoujście, Jazz Club Scena
29.03 – Gdynia, Klub Muzyczny Ucho
2 Lipiec 2012
Patronat Presto: Śląska Jesień Gitarowa 13 – 20 X
Tychy
wstęp – bilety, karnety
2 Lipiec 2012
Festiwale, koncerty. Wakacje pełne muzycznych wrażeń.
1 VI – 8 VII
Komorniki
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
 
Patronat Presto: Letnie koncerty Sinfonia Varsovia
3 VI – 26 VIII, w weekendy o 16.00
Warszawa - woj. mazowieckie
wstęp wolny
2 Lipiec 2012

Patronat medialny Presto: Wratislavia Cantans 1 – 9 IX
Wrocław
Wstęp – bilety
2 Lipiec 2012

2 – 8 VIII
Sopot
II Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic
 
3 – 11 VIII
Duszniki-Zdrój – Park Zdrojowy i Dworek Chopina
67. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski
 
15 – 21 VIII
Poznań – Multikno 51, Kino Muza, Filharmonia Poznańska
Transatlantyk - Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki
 
15 – 31 VIII
Kraków
XXXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Starym Krakowie
16-26 VIII
Janowiec nad Wisłą – Muzeum Zamek
XI Janowieckie Interpretacje Muzyki i Aktorstwa im. Jakuba Walaska
 

ZAMÓW PRENUMERATĘ