Repertuar

19 Czerwiec 2017
Miłośnikom muzyki Baroku polecamy ten kalendarz.
Sami niecierpliwie czekamy na wydarzenia z muzyką dawną w tle. Na przykład na Festiwal Goldbergowski w Gdańsku (jeszcze nie ogłoszono programu) czy Festiwal Bachowski w Świdnicy (na stronie Baroque Goes Nuts znajdziecie już informacje).
Do zobaczenia na muzycznym szlaku!
5 Czerwiec 2017
 
Piotra z Grudziądza, nazywanego też Petrusem Wilhelmim de Grudencz, poznałam któregoś dnia dzięki dr. Pawłowi Gancarczykowi. Zwróciłam na niego uwagę o tyle, o ile wymagały tego zobowiązania studenta muzykologii. Z jakiegoś jednak powodu nie umiałam przejść bez emocji obok jego muzyki. Może dlatego, że choć nie żyje już od ponad 500 lat, to skupia na sobie uwagę nie tylko badaczy, ale i wykonawców.
31 Maj 2017
Fot. W. Piątek©Opera na Zamku
 
Jest Dzień Dziecka. Muzycy przygotowywali się do tego święta od dłuższego czasu.
I tak: 
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, pod batutą Agnieszki Duczmal, opowie o dziewczynce z zapałkami. Skrzypce: Jarosław Żołnierczyk, klawesyn: Dorota Frąckowiak-Kapała. POZNAŃ, AULA Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.
8 Maj 2017
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura Ziemia Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia organizuje niezwykły projekt edukacyjno-muzyczny skierowany do dzieci głuchych – POCZUJ MUZYKĘ.
30 Marzec 2017
Kwidzyn – kameralne, piękne miasto, które ma niecałe 40 tysięcy mieszkańców. Istnieje od XI wieku. Jest tu pierwszy krzyżacki, gotycki zamek w Polsce, pierwowzór dla zamku w Malborku. Dziś miasto znane jest głównie z produkcji papieru oraz z Międzynarodowego Festiwalu Animo. Teraz Kwidzyn ma szansę stać się także ważnym miejscem na muzycznej mapie Polski.
27 Styczeń 2017
W kraju targanym rewolucją tajemniczy Major usiłuje doprowadzić arystokratyczną rodzinę Almavivy do rozpadu. Źródłem jego władzy nad ludźmi jest znajomość ich głęboko skrywanych tajemnic. Major nie zawaha się knuć podstępnych intryg, użyć szantażu i manipulować uczuciami bohaterów. Zamek Almavivy, niegdyś miejsce gorących romansów i szalonych zabaw, zostaje przemieniony w przytułek dla psychicznie chorych. Czy w porewolucyjnej rzeczywistości jest jeszcze miejsce na miłość, zaufanie i szczęście rodzinne?
20 Czerwiec 2014
Już 5 lipca Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na IX Międzynarodowy Kurs i Konkurs Gitarowy (IX MKiKG). Jest to zjawiskowy Festiwal skupiający fanów gitary, ze zdecydowaną przewagą gitary klasycznej. Przez 10 lat  udało się osiągnąć najwyższy, światowy standard Imprezy. Dowodem na to są koncerty największych osobowości sceny gitarowej.
20 Czerwiec 2014
Ewa Podleś, Polska Gala Operowa i „Polskie Requiem” Krzysztofa Pendereckiego – już w lipcu 10. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej!
Od 10 lat krakowscy melomani oraz spragnieni kontaktu z polską kulturą turyści mogą uczestniczyć w festiwalu, który – na najszerszą w Polsce skalę – propaguje utwory z dorobku rodzimych kompozytorów.
25 Marzec 2014
Kocin Trio - podwójna wiosenna trasa koncertowa. Trio Macieja „Kocina” Kocińskiego jest nominowane do tegorocznego Fryderyka w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” za płytę „Proverbs 3:5”. Na początek wiosny panowie zagrają 6 koncertów, prezentując ten materiał.
Daty, miasta i sceny na trasie zespołu :
27.03 – Nidzica, Zamek
28.03 – Świnoujście, Jazz Club Scena
29.03 – Gdynia, Klub Muzyczny Ucho
2 Lipiec 2012
Patronat Presto: Śląska Jesień Gitarowa 13 – 20 X
Tychy
wstęp – bilety, karnety

Strony