Repertuar

13 Sierpień 2017
W ostatnie dni wakacji Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na festiwal Mistrzowskie Wieczory. Tegoroczna edycja odbędzie się w 24-26 sierpnia. Zróżnicowany repertuar poszczególnych wieczorów koncertowych z pewnością znajdzie uznanie wśród melomanów.
Pierwszy koncert, inaugurujący festiwal, wypełni muzyka jazzowa, a jego kulminacyjnym punktem będzie występ Adama Bałdycha – artysty, który przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Dys – jeden z najbardziej oryginalnych polskich pianistów tego gatunku. Wcześniej zaprezentuje się zespół TangoJazzProject, który cechuje twórcze spojrzenie na połączenie tanga z muzyką jazzową.
21 Lipiec 2017
Latem właściwie każde większe oraz każde mniejsze turystyczne miasto ma swój festiwal. W Warszawie jest ich przynajmniej kilka. Ogrody Muzyczne, na których dzień w dzień prezentowane są muzyczne filmy, retransmisje z Met i Bolszoj, koncerty na żywo. Za kilka dni rozpocznie się Festiwal Chopin i jego Europa - z maratonem gwiazd, które prawie przez miesiąc będą gościć w Warszawie. 
5 Lipiec 2017
Koncert zespołu Caravana Banda, znakomicie łączącego rytmy bałkańskie, flamenco i gypsy jazzu, będzie 8 lipca 2017 r. głównym wydarzeniem dnia muzyki bałkańskiej na międzynarodowym Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich. Nie zabraknie też innych atrakcji – popularnych Melomaluszków oraz happeningu z tańcami korowodowymi.
29 Czerwiec 2017
 
Międzynarodowa grupa RAR powstała późną jesienią 2003 roku w jednej z ostrawskich piwiarni, jako porozumienie trzech artystów urodzonych na Śląsku.
Roman Nyga
Arne Bernd Rhaue
Romuald Jeziorowski
28 Czerwiec 2017
na zdj. ETV Girls' Group - Estoński chór tańczących i śpiewających dziewcząt
Estońscy zdobywcy Grammy, „Śpiewająca Rewolucja”, pojedynek gigantów i historia muzyki – atuty 17. Festiwalu Ogrody Muzyczne, Zamek Królewski w Warszawie (1-26.07.2017).
1 lipca startuje Festiwal Ogrody Muzyczne – wydarzenie o 17-letniej tradycji. Od 10 lat gościem honorowym festiwalu jest kraj, który dokładnie 1 lipca przejmuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej #EU2017EE. W tym roku jest nim Estonia, która również od kwietnia br. świętuje już 100-lecie uzyskania niepodległości. Koncerty i wydarzenia festiwalowe odbywać się będą pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Estonii, jak i oficjalnego programu obchodów #Estonia100.
19 Czerwiec 2017
Miłośnikom muzyki Baroku polecamy ten kalendarz.
Sami niecierpliwie czekamy na wydarzenia z muzyką dawną w tle. Na przykład na Festiwal Goldbergowski w Gdańsku (jeszcze nie ogłoszono programu) czy Festiwal Bachowski w Świdnicy (na stronie Baroque Goes Nuts znajdziecie już informacje).
Do zobaczenia na muzycznym szlaku!
5 Czerwiec 2017
 
Piotra z Grudziądza, nazywanego też Petrusem Wilhelmim de Grudencz, poznałam któregoś dnia dzięki dr. Pawłowi Gancarczykowi. Zwróciłam na niego uwagę o tyle, o ile wymagały tego zobowiązania studenta muzykologii. Z jakiegoś jednak powodu nie umiałam przejść bez emocji obok jego muzyki. Może dlatego, że choć nie żyje już od ponad 500 lat, to skupia na sobie uwagę nie tylko badaczy, ale i wykonawców.
31 Maj 2017
Fot. W. Piątek©Opera na Zamku
 
Jest Dzień Dziecka. Muzycy przygotowywali się do tego święta od dłuższego czasu.
I tak: 
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, pod batutą Agnieszki Duczmal, opowie o dziewczynce z zapałkami. Skrzypce: Jarosław Żołnierczyk, klawesyn: Dorota Frąckowiak-Kapała. POZNAŃ, AULA Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.
8 Maj 2017
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura Ziemia Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia organizuje niezwykły projekt edukacyjno-muzyczny skierowany do dzieci głuchych – POCZUJ MUZYKĘ.
30 Marzec 2017
Kwidzyn – kameralne, piękne miasto, które ma niecałe 40 tysięcy mieszkańców. Istnieje od XI wieku. Jest tu pierwszy krzyżacki, gotycki zamek w Polsce, pierwowzór dla zamku w Malborku. Dziś miasto znane jest głównie z produkcji papieru oraz z Międzynarodowego Festiwalu Animo. Teraz Kwidzyn ma szansę stać się także ważnym miejscem na muzycznej mapie Polski.

Strony