Sinfonia Varsovia na Grochowskiej – Koncert Życzeń / głosowanie na repertuar

Programowanie pierwszego koncertu z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej oddane w ręce publiczności! O tym co 25 maja zagra Sinfonia Varsovia zdecydują głosy słuchaczy. Jeszcze do 13 maja można głosować na utwory w trzech kategoriach.

Koncerty poświęcone arcydziełom muzyki klasycznej, filmowej czy musicalowej w wykonaniu Sinfonii Varsovii wypełnią przestrzeń nowopowstałego Pawilonu Koncertowego w siedzibie orkiestry od maja do września. Nowy cykl, Sinfonia Varsovia na Grochowskiej, zainauguruje Koncert Życzeń. Wystąpi Sinfonia Varsovia pod batutą Daniela Raiskina.

Po raz pierwszy w historii orkiestry to słuchacze zdecydują o kształcie programu - repertuar zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. W tym celu wystarczy wejść na stronę orkiestry lub aplikację Going. i zdecydować, które spośród wybranych utworów powinna wykonać orkiestra. Aby ułatwić wybór, kompozycje przyporządkowane zostały trzem kategoriom, zgodnie z zasadą koncertu symfonicznego. I tak wśród propozycji „Na przystawkę” znalazły się m.in. uwertura do opery „Don Giovanni” Mozarta, o której mówi się, że powstała w ostatnią noc przed premierą czy słynna uwertura do „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego. Jako „Danie główne” można wybrać znaną z filmów VII Symfonię A-dur op. 92 Beethovena bądź suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, inspirowaną kulturami różnych zakątków świata.  Z kolei „Na deser” są tańce. Tu wśród propozycji znalazły się m.in. „Tańce węgierskie” Brahmsa czy „Tańce góralskie” Moniuszki. Głosowanie trwa do 13 maja.

W ramach wydarzeń z cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędą się jeszcze trzy koncerty. Podczas kolejnych spotkań muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – muzykę filmową, serialową oraz energetyczne melodie cygańskie w najlepszym wykonaniu. W czasie drugiego koncertu Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu „Blues Brothers” (31.08), a trzeci wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe pod batutą Krzysztofa Herdzina (7.09). Kalendarzowe lato zakończy koncert „Szalone skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu znakomitego skrzypka Roby’ego Lakatosa, jego zespołu i Sinfonii Varsovii (21.09).

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez 5 miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne czy potańcówki.

Informacje o głosowaniu, biletach i wydarzeniach są dostępne na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Bilety na koncerty symfoniczne (15/10 zł) do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, aplikacji Going oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdEYF8NxnWLYPM7MTCU_EEFkOeHw7w4FPiYMfAxaFdtyc6Ow/viewform?c=0&w=1

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów