Startuje nabór do Warsaw Film Nest

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na zimową odsłonę programu Warsaw Film Nest. To gniazdo talentów stworzone z myślą o młodych warszawiakach – pasjonatach kina, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać jeden z zawodów filmowych.

Grupa wybranych 16 osób spotka się z czołowymi twórcami polskiego kina i weźmie udział w praktycznych warsztatach przybliżających specyfikę zawodów takich, jak reżyser, scenarzysta, operator obrazu, operator dźwięku, montażysta, kierownik produkcji, kostiumograf czy scenograf. Uczestnicy programu Warsaw Film Nest otrzymają spory zastrzyk inspiracji zawodowych i twórczych, a także indywidualne wsparcie mentorskie w rozwoju swojej drogi filmowej. Zajęcia są bezpłatne i rozpoczną się w pierwszej połowie listopada. Odbywać się będą w soboty i niedziele, raz lub dwa razy w miesiącu.

Autorką i kierowniczką projektu jest Edyta Wróblewska, reżyserka filmowa i teatralna. Nad pracą grupy czuwać będzie także Magda Sendecka, krytyczka filmowa i psychoterapeutka. Zajęcia poprowadzą uznani twórcy i profesjonaliści z branży filmowej.

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić ankietę, która jest dostępna na stronie http://ckf.waw.pl/wp-content/uploads/2019/09/Ankieta-do-rekrutacji-WFN.docx

Do ankiety należy dołączyć krótkie próbki swoich prac filmowych/fotograficznych/plastycznych lub literackich i wysłać je na adres: nest@ckf.waw.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija  18 października 2019 r.

Wybrane osoby zostaną zaproszone na spotkania rekrutacyjne, po których wyłonionych zostanie 16 uczestników Warsaw Film Nest 2019/2020.

Więcej informacji o programie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się  7 października w godzinach 16-17 przy ul. Dominikańskiej 9 w Warszawie. Po jego zakończeniu można odbyć konsultacje indywidualne. Zapisy i zgłoszenia na spotkanie: nest@ckf.waw.pl oraz pod numerem telefonu: +48 518 640 875.

Warsaw Film Nest został zainaugurowany w czerwcu dwudniowym cyklem masterclass z wybitnymi twórcami polskiego kina. Program zyskał uznanie organizatorów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2019 i znalazł się w finale tej prestiżowej nagrody. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 18 października.

Partnerami programu organizowanego przez Centrum Kultury Filmowego im. Andrzeja Wajdy są: DI Factory i Aeroplan Studios.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów