Szalona 90-tka Zdzisława Słowińskiego czyli letnia powtórka z rozrywki

W MCC Mazurkas odbyła się kolejna edycja Sympozjonu, autorskiego cyklu artystycznego, cieszącego się coraz większym uznaniem publiczności. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle wzruszającym widowisku – jubileuszu z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Zdzisława Słowińskiego – nestora polskiego filmu i teatru. Wieczór jak zwykle brawurowo poprowadzili Irena i Andrzej Bartkowscy.

Podczas benefisu na scenie pojawili się liczni znajomi i przyjaciele artysty. W upominku dla Jubilata każdy z nich wykonał legendarne przeboje, które przeniosły nas muzycznie w czasie. Usłyszeliśmy takie gwiazdy estrady jak: Elżbieta Bocianowska, Ewa Śnieżanka, Danuta Stankiewicz, Ewa Makomaska, Adrianna Godlewska, Krystyna Jędrzejecka, Elżbieta-Ryl-Górska, Elżbieta Andrzej Dyszak, Wojciech Wiliński, Adam Wojdak, Maciej Klociński, Ewa i Jerzy Włodarek oraz Wojciech Dąbrowski. Przy fortepianie zasiedli słynni akompaniatorzy Andrzej Płonczyński oraz Czesław Majewski. Zgromadzona licznie publiczność była pod wrażeniem świetnie dobranego repertuaru, dużej dawki humoru oraz lekkości występu każdego z artystów.

Zdzisław Słowiński który swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1950 roku, to znany i lubiany artysta filmu, estrady, radia i telewizji. Występował także w licznych teatrach poznańskich i warszawskich. Podczas koncertu Jubilat postanowił wrócić pamięcią do swoich wyjątkowych artystycznych lat i legendarnych występów na krajowych i zagranicznych scenach.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów