Szansa dla młodych zespołów - "Jazz Juniors"

"Jazz Juniors" to Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych,  który od 36 lat odbywa się w krakowskiej Rotundzie.

Jazz w Polsce to Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Tomasz Stańko, Zbigniew Wegehaupt, Marek Bałata, bracia Niedzielowie, bracia Pospieszalscy, zespół New Presentation, zespół Walk Away, Miłość – laureaci kolejnych edycji konkursu”, ale także Ci, o których niewiele jeszcze wiemy, ale którzy, być może niedługo, wstrząsną jazzową sceną, młodzi, początkujący muzycy.

Konkurs „Jazz Juniors” co roku wyłania młode jazzowe talenty, które zasilają polską i europejską scenę jazzową. Od kilkunastu lat Festiwal ma charakter międzynarodowy. Uczestniczyły w nim zespoły z Niemiec, Włoch, Węgier, Szwecji, Czech, Austrii i z USA.

"Jazz Juniors" to również jedna z nielicznych w Krakowie okazji usłyszenia największych jazzowych gwiazd. Organizatorzy starają się co roku stworzyć jak najciekawszy program Festiwalu, by zadośćuczynić krakowskim fanom jazzu. Z festiwalem związane są największe osobistości polskiej sceny jazzowej, które aktywnie i twórczo wpływają na jego kształt artystyczny oraz niepowtarzalność prezentowanych tu artystycznych wydarzeń. Impreza stwarza doskonałe warunki do konfrontacji uznanych już artystów z tymi, którzy dopiero debiutują na muzycznej scenie.

 

A już teraz Presto zaprasza wszystkie młode zespoły do zgłaszania się na konkurs:

Jego przebieg jest dwustopniowy:

I - Eliminacje na podstawie nadesłanych formularzy zgłoszeniowych i materiałów muzycznych (formą elektroniczną lub pocztą tradycyjną), przeprowadzone przez Komisję Kwalifikacyjną w Krakowie do dnia 10.11.2012r.

II - Finał Konkursu, podczas którego występy uczestników ocenia profesjonalne Jury  - Kraków w dniu: 02.12.2012r.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmuje Organizator na podstawie dokładnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.jazzjuniors.pl i przesłanie go pocztą elektroniczną, tradycyjną lub osobiście. Do formularza należy dołączyć nagrania 3 utworów zgodnie z pkt 3 regulaminu.

Łączny czas trwania nagrań nie może przekraczać 30 minut.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5 listopada 2012 

O wynikach kwalifikacji Organizator poinformuje wszystkie zespoły do dnia 15 listopada 2012.

Członkowie zespołu przystępującego do konkursu nie mogą przekroczyć 33 lat.

Zespół zobowiązany jest do zaprezentowania podczas Finału co najmniej dwóch spośród trzech utworów zgodnych z materiałem przesłanym do eliminacji konkursowych.

Organizatorzy ustanawiają jedną nagrodę pieniężną dla zdobywcy nagrody Grand Prix, a zdobywcy I, II i III nagrody oraz wyróżnień otrzymują nagrody honorowe lub inne nagrody ufundowane przez Organizatorów i Sponsorów. O ich podziale decyduje Jury Konkursu.

 

Więcej informacji i dokładny regulamin na stronie: http://jazzjuniors.pl/

 

 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie „Rotunda” Centrum Kultury

30-060 Kraków, ul. Oleandry 1

tel: (+48 12) 633 35 38, 633 61 60

 

 

Komisarz Konkursu:

Karolina Korneszczuk

e-mail: Karolina.korneszczuk@jazzjuniors.pl

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów