Szymon Godziemba-Trytek i jego dzieła chóralne

Jeden z najciekawszych polskich kompozytorów młodego pokolenia, dyrygent i teoretyk muzyki. Laureat wielu międzynarodowych nagród kompozytorskich - Szymon Godziemba-Trytek. 27 września do sprzedaży trafi jego monograficzny album Choral Works, zarejestrowany przez Chór Polskiego Radia, pod batutą Vaclovasa Augustinasa.

Muzyka dotykająca sfery sacrum, interpretowana jest jako intymne wyznanie wiary kompozytora. Utwory sakralne dominują w wykazie jego dzieł. Jak sam przyznaje: „To czego poszukuję w muzyce sakralnej, to możliwość zatrzymania, przeniesienia w przestrzeń alternatywną, która skłania do refleksji, kontemplacji, wiąże się z autentycznym przeżyciem. Poszukuje przestrzeni, w której większą wartość ma możliwość zadawania pytań niż poszukiwanie na nie jasnej odpowiedzi”.

Album trafi do sprzedaży 27 września, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

Patronat medialny nad albumem objęły: Dwójka – Polskie Radio, PRESTO oraz Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. Partnerem płyty jest Ruch Muzyczny.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów