Tańcz mój złoty - Warszawska Orkiestra Sentymentalna na Festiwalu Kolory Polski

fot. arch. org.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna rozsmakowana jest w dawnych melodiach polskiej przedwo­jennej rewii i kabaretu. Zespół inspirują piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Henryka Rostworowskiego, wykonania orkiestr Artu­ra Golda i Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka.

Wykonują wzru­szające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii, a dodając nieco współczesnej wrażliwości muzycznej.
Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015, rok później ukazał się ich debiu­tancki album „Umówmy się na dziś”. Płyta otrzymała 3. nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez radiową Dwójkę w ramach „Nowej Tradycji” (2017), a także Wirtualne Gęśle jako najlepsza folkowa płyta roku 2016 wybrana przez internautów. Dansingowy repertuar międzywojnia zawierał także drugi album – „Tańcz mój złoty” (2017). Jak pisano w recenzjach: „W ich muzyce słychać kawiarniany i kabaretowy klimat, rumby przeplatają się z tangami, jazz współbrzmi z klezmerką, czyli dokładnie tak, jak to działo się przed osiemdziesięciu laty. (…) A gra oraz wyjątkowy głos i sposób śpiewania Gabrieli Mościckiej są absolutnie magnetyzujące” .

Festiwal Kolory Polski
27 lipca 2019, 19.00

Wykonawcy:
Warszawska Orkiestra Sentymentalna:

Gabriela Mościcka – śpiew /akordeon
Lena Nowak – klarnet /śpiew
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Mateusz Kowalski – perkusjonalia /wokal
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – mandolina /gitara

W programie m.in. utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd polskiego międzywojnia

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów