TRANSATLANTYK: Kino Trzeciego Wieku

TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ prezentuje zupełnie nową filmową sekcję -Kino Trzeciego Wieku! Seanse odbędą się w dni powszednie w godzinach wczesnopopołudniowych w poznańskim kinie Muza. Udział w pokazach jest bezodpłatny.

Kino Trzeciego Wieku to propozycja dla widzów dojrzałych, spragnionych dobrego, ambitnego kina serwowanego w przyjemnej atmosferze, z dala od multipleksów i komercyjnych produkcji. Bohaterowie prezentowanych w ramach tej sekcji filmów powoli wchodzą w jesień życia. Nie jest to jednak dla nich okres smutny - wręcz przeciwnie, nie mają problemów z znajdywaniem radości w odkrywaniu siebie na nowo. Bonusem do trzech filmowych nowości Kina Trzeciego Wieku jest “Pół żartem pół serio” - jedna z najbardziej kultowych komedii w historii kina, tylko na TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ do obejrzenia na dużym ekranie!

Tytułowa "Gloria" to kobieta po pięćdziesiątce. Choć dekadę temu rozwiodła się z mężem, a dorosłe dzieci już dawno opuściły jej dom, kobieta wciąż za wszelką cenę stara się walczyć z samotnością; uprawia jogę, chodzi na zajęcia śpiewacze... Pewnego dnia ona - kobieta po przejściach poznaje mężczyznę w jej wieku, z którym łączy ją coś więcej, niż podobna sytuacja życiowa.

W czasach studenckich mieszkamy zwykle z przyjaciółmi, aby potem rozejść się każdy w swoją stronę. Taki schemat przyjmują niemal wszyscy. Ale nie bohaterowie "Zamieszkajmy razem"! To seniorzy, którzy właśnie w jesieni swojego życia postanowili zamieszkać w jednym domu. Ich wspólne perypetie bada pewien student antropologii... “Zamieszkajmy razem” kusi nie tylko nietypową fabułą, lecz także gwiazdorską obsadą - w filmie zobaczymy m. in. Daniela Bruehla, Jane Fondę, Geraldine Chaplin i Pierre'a Richarda.

Cztery oscarowe nominacje (w tym za najlepszy film!) dla "Tajemnicy Filomeny" to nie przypadek; obraz Stephena Frearsa jest porywającą opowieścią o wspólnej podróży dwójki skrajnie odmiennych od siebie postaci. Tytułowa Filomena jest starszą kobietą, która szuka swojego dorosłego syna - lata temu, jako ciężarna mieszkanka zakonu, została zmuszona przez siostry do oddania dziecka innej rodzinie. Jej śladem podąża pewien dziennikarz, który czuje, że Filomena jest idealną bohaterką dla jego reportażu...

Za kamerą Billy Wilder, przed nią Tony Curtis, Jack Lemmon oraz ona, jedyna w swoim rodzaju Marilyn Monroe. Tak, to musi być "Pół żartem pół serio", jedna z najlepszych komedii w historii kina; pełna błyskotliwych gagów i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o dwójce muzyków, zmuszonych do udawania... kobiet.

www.facebook.com/Transatlantyk

www.transatlantyk.org

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów