Tribute to Cesária Évora we Wrocławiu

Wpływ “bosonogiej divy” na rozwój i popularność muzyki folkowej jest nie do przecenienia; to ona wprowadziła muzykę z Wysp Zielonego Przylądka na światowe sceny, przyczyniła się do fascynacji świata kulturą afrykańskiego kontynentu i wykreowała, często nieświadomie, wiele wspaniałych karier muzycznych. Dlatego też już 13 i 14 października podczas wrocławskiego Ethno Jazz Festival odbędzie się cykl koncertów Tribute to Cesária Évora.

 We Wrocławiu Cesária Évora występowała trzykrotnie, w tym dwa razy w ramach Ethno Jazz Festivalu. Zaplanowany był już jej kolejny koncert na marzec obecnego roku. Jejn niespodziewana śmierć pokrzyżowała wszelkie plany artystyczne. Cykl Tribute to Cesária Évora ma być hołdem dla tej wspaniałej artystki, nazywanej "Królową morny" czy "Cesarzową Wysp Zielonego Przylądka", złożonym przez młodych artystów z Cabo Verde, którzy swą karierę muzyczną zawdzięczają spotkaniu z Cesárią Évorą i dzięki którym wspaniała “muzyka świata” propagowana przez Cesárię długo jeszcze będzie cieszyła słuchaczy na całym świecie.

Koncerty odbędą 13 i 14 października w klimatycznym wnętrzu Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu, a wystąpią na nich największe gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka – dobrze znane już polskiej publiczności – Lura i Sara Tavares oraz, po raz pierwszy w Polsce, męski przestawiciel Cabo Verde – Mario Lucio.

 

 

program:

ETHNO JAZZ FESTIVAL - TRIBUTE TO CESÁRIA ÉVORA

13.10.12 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

LURA

bilety: 130 zł – I miejsca, 100 zł – II miejsca, 75 zł – III miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

14.10.12 godz.16.30 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

MÁRIO LÚCIO

bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – III miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Uwaga zniżki!

z biletem na koncert Lury lub Sary Tavares: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca, 20 zł – III miejsca, 10 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

z biletami na oba koncerty: Lury i Sary Tavares -  wstęp wolny!

 

14.10.12 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

SARA TAVARES

bilety: 130 zł – I miejsca, 100 zł – II miejsca, 75 zł – III miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

rezerwacje: bilety@o2.pl

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów