Uwaga, wciąga!

Dużo się mówi o darmowych przejazdach komunikacją miejską dla młodzieży, bezpłatnych podręcznikach, czemu więc nie… darmowe bilety do filharmonii? Po raz 6. Rusza program edukacyjny Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!, który ma za zadanie przyciągnięcie do sal filharmonicznych młodzieży ze szkół ogólnokształcących.

Program otworzy w tym sezonie Elbląska Orkiestra Kameralna, a przyszłoroczni maturzyści będą mogli uczestniczyć w koncertach EOK przez cały sezon artystyczny za darmo. W tym roku maturzystów wciągać będzie w sumie 9 filharmonii, dodatkowo w Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Toruniu, Lublinie, Szczecinie, Opolu i Białymstoku.

Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W sezonie 2016/17 w otwartych próbach udział wzięło łącznie 4810 uczniów z 60 szkół w 7 miastach. Z oferty skorzystało 1664 uczniów klas maturalnych, którzy odebrali 8950 biletów na koncerty objęte programem. Uczestnicy tej edycji odwiedzili filharmonie 4411 razy i wysłuchali 142 koncertów. W sumie we wszystkich wcześniejszych pięciu edycjach wzięło udział prawie 15.000 młodych słuchaczy.

Uzupełnieniem Programu jest mobilna aplikacja „Orkiestrownik”, którą od ponad roku prezentujemy podczas prób z udziałem młodzieży i która zanotowała już dziesięć tysięcy pobrań. Do aplikacji dodawane są stale nowe nagrania utworów, wizytówki instrumentów, a co miesiąc organizowany jest quiz z nagrodami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.filharmonia-wciaga.pl/pl/aktualnosci

{info. pras}

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów