W ucho wpadło

19 Czerwiec 2018
North Cape, Nasi grają mecz

17 Czerwiec 2018
Dziś obchodzimy 136ste urodziny Igora Strawińskiego. Choć sam kompozytor twierdził, że jego muzyka to czysta forma, w nas jednak budzi ona emocje? A w Was? :)
Igor Strawiński dyryguje własną suitą z "Ognistego Ptaka"

16 Czerwiec 2018
Świeżo uhonorowany nagrodą Classic BRIT "Icon", tuż po wspaniałym występie z Edem Sheeranem na stadionie Wembley, światowej sławy tenor Andrea Bocelli zapowiada swój nowy album zatytułowany "Sì". Album będzie zawierał pierwszy od 14 lat całkowicie nowy materiał i ukaże się 26 października.
Premiera pierwszego utworu If Only" - miała miejsce 15 czerwca 2018.
14 Czerwiec 2018
"Muzyka łącząca zdobycze francuskiego impresjonizmu z bogactwem orientalnych skal i rytmów": piszą wydawcy o płycie "Naji Hakim - organ works". Dzieła współczesnego kompozytora libańsko-francuskiego pochodzenia zostały wykonane przez Macieja Zakrzewskiego, młodego wirtuoza organów. Podoba Wam się? :)

7 Czerwiec 2018
Alice in Chains, When the sun rose again

Run, run 'til you drop
Hide, everyone knows
We all trade in 'never-befores'
Selling out for the score
Pray, squeal when you're caught
Cry, it's not my fault
Time to trade in 'never-befores'
Selling out for the score
[Chorus:]
Seems you prophesized
All of this would end
Were you burned away
When the sun rose again?
Hate, long wearing thin
Negative, all you've been
Time to trade in 'never-befores'
Selling out for the score
[Chorus]
6 Czerwiec 2018
5 czerwca 2018 r. zmarł Stanisław Moryto, polski kompozytor i organista, dawny rektor UMFC. Człowiek odszedł, muzyka pozostaje [*]

1 Czerwiec 2018
Enigma, The child in us

30 Maj 2018
Jackson on strings w wykonaniu kwartetu smyczkowego Fair Play Quartetstanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, jak i dla fanów popu. Brzmienie smyczków w nowej, przebojowej odsłonie, pokazuje, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar.
Jackson on strings to show, w którym znaczenie mają także kostiumy, efekty pozamuzyczne oraz interakcja z publicznością. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu – Jana Stokłosy. Utwór Black or white znalazł się w propozycjach na kultową listę „Trójki” Polskiego Radia.
25 Maj 2018
Mama - człowiek instytucja. Liczba wykonywanych przez nią funkcji może przyprawić o zawrót głowy. Jest nauczycielem, przewodnikiem, opiekunem, przyjacielem, sędzią, trenerem. To zaledwie (losowy) początek listy...
Nie dziwi fakt, że jej święto pod różnymi postaciami oraz w różnych formach pojawiało się w wielu kulturach na przełomie dziejów. Od starożytnych Egipcjan czczących boginię Izydę, przez „Niedzielę u Matki” w XVII wiecznej Anglii i Szkocji po „Dzień Matek dla Pokoju” promowanych przez Ann Marie Davis w Stanach Zjednoczonych u schyłku XIX wieku. W końcu Mama jest zawsze tylko jedna.
W kraju nad Wisłą po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień Mamy” w 1914 roku. Zwyczaj świętowania zapoczątkowany w Krakowie szybko zdobył popularność w całej Polsce.
23 Maj 2018
Tym razem wpadło nam w ucho coś nieoczekiwanie odmiennego. A wszystko dlatego, bo dowiedzieliśmy się, że w połowie lipca na jarocińskiej scenie zamelduje się Kasia Nosowska! Artystka, poza rolą jurorki na tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, zaprezentuje część piosenek z nadchodzącego solowego albumu. Wszystko się ładnie zgrywa, bo od dziś, od 23 maja na półkach sklepowych pojawi się książka Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała…”, która powstała na podstawie cyklu filmików o tym samym tytule.

Strony