W ucho wpadło

14 luty 2019
Miłość do muzyki, muzyka o miłości... z okazji Dnia Zakochanych zrobiliśmy wybór naszych ulubionych piosenek o miłości. Zajdziecie tutaj ponadczasowe przeboje i utwory mniej znane. A może chcielibyście coś dodać do tej listy? Piszcie w komentarzach!

Bryan Adams, I do it for you

Bee Gees, How deep is your love
5 luty 2019

Grażyna Bacewicz, Oberek, w wykonaniu kompozytorki
27 Styczeń 2019

W.A. Mozart, Divertimento D-dur, KV 136, cz. III
 
 
26 Styczeń 2019
Dziś zmarł Michel Legrand, francuski kompozytor teatralny i filmowy, dyrygent, pianista i wokalista jazzowy. Zdobywca Oskara za najlepszą piosenkę Windmills of Your Mind do filmu Sprawa Thomasa Crowna oraz za ścieżkę dźwiękową do Yentl. Podczas swojej 60-letniej kariery skomponował muzykę do ponad 200 filmów, seriali, musicali. Miał 86 lat.
 

15 Styczeń 2019
Joanna Maria Lea, YouTuberka z Krakowa, postanowiła przetłumaczyć Dwa serduszka, motyw przewodni filmu Zimna Wojna, i zaśpiewać go w języku angielskim tak, by mogli go zrozumieć fani z całego świata. Uważamy, że udało jej się to całkiem dobrze. Czy jednak jakością dorównała filmowemu oryginałowi? Jak sądzicie? Piszcie w komentarzach, która wersja podoba Wam się bardziej!

 

10 Styczeń 2019

David Bowie, Star Man

8 Styczeń 2019

Nikołaj Rimski-Korsakow, Lot trzmiela, wyk. The Moanin' Frogs
25 Grudzień 2018
Śpiewa Dorota Miśkiewicz, przy fortepianie Piotr Orzechowski (Pianohooligan). Bo zawsze można znaleźć coś nowego w znanej melodii.

25 Grudzień 2018
Znany świąteczny przebój De Su "Kto wie?" wzruszył niejedną osobę. A czy wiecie, że muzykę do tej piosenki napisał Maciej Zieliński, z którym rozmawiamy w kolejnym Presto #23? 
 

Strony