W ucho wpadło

2 Kwiecień 2020
"Oj, oj, upiłem się w karczmie", o jedna z dwóch polskich pieśni, do których aranże na skrzypce, fortepian i głos zrobił Beethoven. Artykuł o komercyjnej działalności Beethovena był w Presto #1. Pisaliśmy wtedy także o kilkuset innych piosenkach z różnych stron świata, które kompozytor opracował. Wśród nich przeważały piosenki irlandzkie, angielskie i szkockie, ale były także szwedzkie, czeskie czy węgierskie.


28 Marzec 2020
Igor Strawiński, "Ognisty ptak" w wykonaniu Sinfonii Iuventus. Koncert pod dyrekcją Eugene Tzigane został zarejestrowany 27.11.2008.
Więcej muzycznych propozycji znajdziecie na facenooku Orkiestry: https://www.facebook.com/SinfoniaIuventus/


 
21 Marzec 2020
Two I Am to duet, który pojmuje muzykę jako drogę do pogrążenia się w sobie i oderwania od świata zewnętrznego. A jest to dokładnie to, czego obecnie potrzeba nam najbardziej.

Z myślą o swoich słuchaczach zespół udostępnił swoją płytę "Land Art" w wersji cyfrowej. Do końca weekendu będzie można pobrać ją za darmo lub za dobrowolnym datkiem, w ramach akcji " Artists during the COVID- 19 pandemic" serwisu Bandcamp.
Płytę można pobrać tutaj: https://twoiam.bandcamp.com/
{red}
14 Marzec 2020
Najnowszy teledysk Bovskiej do utworu Wujek G. jest magnetyczny, odważny i śmiały. I aż kipi kobiecą siłą wyrażoną tańcem i gestem… na przekór wszystkiemu.

„Jak się dzisiaj czujesz? Czuje się. No właśnie. Wpisywałaś/eś kiedyś w wyszukiwarkę Google to sformułowanie? Wyniki zadziwiają. Samotna, gruba, głupia. Naprawdę tak źle o sobie myślimy? – mówi Bovska.
13 Marzec 2020

Tomasz Kowalczyk, Waiting for you, z płyty: Visions
 
6 Marzec 2020
Dwudziesta edycja krynickiego festiwalu gitarowego zakończyła się tak, jak o tym marzył jego twórca oraz pierwszy dyrektor artystyczny Czesław Droździewicz. Konkurs wygrali Aniołowie (nazwisko braci, laureatów równorzędnego pierwszego miejsca w grupie młodszej). Spadł śnieg – chyba po raz pierwszy w tym roku, zasypując stokrotki, podbiał i przebiśniegi. No i sypnęło płytami! Prawie wszystkie zawierają parę, kilka lub wiele utworów muzyki południowoamerykańskiej, której od początku poświęcony jest ten festiwal.
27 luty 2020
„Najbardziej ciemny świt” to nowy klip zespołu OBRASQi. Co ciekawe, teledysk zrealizowali sami artyści. Zobaczcie efekty ich pracy.

Estetyka animacji przypomina stare filmy grozy, odcienie żółci kontrastują z mrocznymi obrazami, przez osiem minut odczuwamy niepokój... Jeśli wziąć pod uwagę długość klipu, stosunkowo niewiele na ekranie się dzieje, ale intrygujący nastrój utrzymuje się do końca, a niektóre sceny, jak np. ta z odlatującymi ptakami, oddziałują na wyobraźnię.
22 luty 2020
Po świetnie przyjętym występie Billie Eilish i Hansa Zimmera na rozdaniu nagród BRIT Awards w Londynie, Decca Records ogłasza premierę ścieżki dźwiękowej do nowego filmu z serii James Bond „No Time To Die”, której autorem po raz pierwszy w historii jest Hans Zimmer!
22 luty 2020
"JEST TAKI DOM" to piosenka charytatywna, która powstała specjalnie z myślą o Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie i jego mieszkańcach.

19 luty 2020
ART’N’VOICES oddaje w ręce słuchaczy swój najnowszy album MIDNIGHT STORIES - dwanaście wyjątkowych kompozycji i prawie godzinę muzyki, w której można się zatracić.

Strony