Wielkie interpretacje muzyki wokalnej

Fundacja Przyjaciele Muzyki zaprasza na trzy jesienne koncerty z cyklu Warszawski Salon Muzyczny na Krakowskim Przedmieściu 66 pod wspólnym tytułem WIELKIE INTERPRETACJE, poświęcone najpiękniejszej liryce wokalnej w absolutnie mistrzowskim wykonaniu.

Trzy wieczory dedykowane najpiękniejszym pieśniom epoki romantyzmu i późniejszej, wśród nich rzadko wykonywane cykle Schumanna, Straussa, Wagnera, Mahlera i Ravela. Trzy wieczory pełne liryki, uniesień, wytchnienia i zadumy. Wybitni śpiewacy i wybitni pianiści w przepięknej sali koncertowej Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu. Chwila refleksji, prawdy, uniesień, romantyzmu. Piękna, zapominana muzyka i poezja.

20.10.18 godz. 18:30

URSZULA KRYGER i TOMASZ HERBUT
Urszula Kryger to jedna z najwybitniejszych śpiewaczek specjalizujących się w muzyce dawnej, kameralnej i współczesnej. Występowała na najważniejszych scenach i estradach koncertowych Europy i świata z największymi dyrygentami i muzykami. Wybitna pedagog. Ma na swoim koncie wiele nagrań muzyki dawnej i współczesnej.
Tomasz Herbut mieszka w Szwajcarii. Jest pianistą, profesorem Hochschule der Kunst w Bernie. To jeden z najbardziej liczących się w świecie pianistów akompaniatorów i kameralistów, prowadzący kursy mistrzowskie na różnych kontynentach.
Trwająca wiele lat współpraca Urszuli Kryger i Tomasza Herbuta, ich wzajemne zrozumienie i nieustające dążenie do piękna, prawdy i doskonałości, niezwykła dojrzałość i wrażliwość muzyczna daje wręcz mistyczne rezultaty. Ich wspólne wykonania to – piękno, głębia, dojrzałość i prawda. Czysta MUZYKA.

Co usłyszymy?

             Robert Schumann -  Liederkreis nach Gedichten von J. Eichendorf op.39
             Richard Wagner - Wesendonk Lieder
             Richard Strauss - 4 Pieśni

A 17 listopada, o godz. 18:30 kolejny koncert!

KAROL KOZŁOWSKI i MISCHA KOZŁOWSKI

Karol Kozłowski to tenor. Mimo młodego wieku odznacza go niezwykła dojrzałość, poparta znakomitą techniką i piękną barwą głosu oraz wielką kultura interpretacji. Perfekcja wsparta kroplą szaleństwa. Jest to artysta występujący na deskach wielu teatrów operowych Europy i równie ceniony jako wybitny wykonawca muzyki dawnej i kameralnej. Wspaniałe osiągnięcia na polu muzyki współczesnej. Ma na swoim koncie liczne nagrania i nagrody oraz występy na prestiżowych festiwalach.

Mischa Kozłowski - fortepian

Mischa Kozłowski z powodzeniem występuje jako solista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin.
Występował pod batutą wielu najznakomitszych dyrygentów świata i koncertował z największymi muzykami jako kameralista. Nieustająco doskonali swoją wiedzę muzyczną pod okiem największych muzyków i pedagogów. Laureat ogromnej liczby konkursów. Od wielu lat współpracuje ze swoim bratem Karolem Kozłowskim tworząc wyjątkowy duet – muzykalność, wiedza, doświadczenie plus braterskie zrozumienie.

Na ten wieczór panowie wybrali: 

F. Schubert – wybór pieśni
R. Schumann – etiudy symfoniczne op.13
R. Schumann - Dichterliebe

I koncert 9 grudnia, o godz. 18:30, w którym wystąpią:

ADAM KRUSZEWSKI

AGNIESZKA PRZEMYK-BRYŁA

Adam Kruszewski to wybitny baryton, od wielu lat czołowy artysta Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Narodowej i Polskiej Opery Królewskiej.
Niezwykle ceniony za swoje role w operach Mozarta, Verdiego czy Moniuszki. Mniej znany jako wspaniały wykonawca pieśni. Jego dojrzałość, wnikliwość, podejście do warstwy tekstowej, a szczególnie unikatowa barwa głosu daje wspaniałe rezultaty w interpretacji pieśni Mahlera, Ravela czy Moniuszki
Agnieszka Przemyk - Bryła jest wybitną pianistką młodego pokolenia, specjalizującą się w muzyce kameralnej. Często występuje z najznakomitszymi solistami i zespołami kameralnymi. Występowała na estradach Europy, Japonii i Chin.

Program koncertu zapowiada się tak:

G.Mahler – Lieder eines Fahrender Gesselen
J. Brahms, S. Rachmaninow – miniatury fortepianowe
M. Ravel - 6 pieśni

Więcej informacji przeczytasz TUTAJ.

{Info. pras.}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów