Wspomnienia z X Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

fot. arch. org

Zakończył się X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Osiem  festiwalowych dni  wypełnionych było doskonałą muzyką kameralną (od renesansu po muzykę współczesną), choć nie tylko.

Podczas festiwalu publiczność miała też okazję zobaczyć cztery piękne, powiązane tematycznie z górami, patronem Stowarzyszenia – Mieczysławem Karłowiczem oraz samą „Muzyką na Szczytach” wystawy. Jeden wieczór spędziliśmy w kinie, przypominając sobie ponadczasowy film Wojciecha Hasa z lat 60. –„Rękopis znaleziony w Saragossie”. Ta projekcja była tak ważna, ponieważ absolutnie niesamowitą muzykę do niego skomponował Krzysztof Penderecki – tegoroczny jubilat, który również zaszczycił Zakopane, pojawiając się na festiwalu osobiście i podczas koncertu finałowego, dyrygując swoim „Agnus Dei”. Oprócz wieczornych uczt duchowych, mieliśmy przyjemność spotykać się codziennie w południe z występującymi danego dnia wieczorem muzykami w niedostępnej na co dzień zwiedzającym przepięknej „Willi pod Jedlami”, w ramach „Klubu Rozmów na Szczytach”. Dzięki tym rozmowom (prowadzonym przez znakomitych dziennikarzy muzycznych), mogliśmy się bardzo dużo dowiedzieć, a przede wszystkim poczuć klimat dawnego Zakopanego, które było kiedyś tak ważnym dla kultury miejscem.


Koncert jubileuszowy KRONOS QUARTET


02.09.2018 – Epokowe brzmienia


02.09.2018 – Epokowe brzmienia


02.09.2018 – Epokowe brzmienia


03.09.2018 – Wernisaż wystawy „Góry (nie)wzruszone”


05.09.2018 – Klasycy kameralistyki


05.09.2018 – Koncert kameralny uczniów PSM I i II st. w Nowym Targu


06.09.2018 – Klasycy symfoniki


07.09.2018 – Reminiscencje


08.09.2018 – Koncert finałowy


08.09.2018 – Koncert finałowy

Całą fotogalerię z Festiwalu można zobaczyć TUTAJ

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów