Wzór na utwór

Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego. Wzór na utwór dedykowany jest wszystkim, którzy kochają mądrość, cenią wiedzę, którzy śmiało sięgają per aspera ad astra!

Nauka i muzyka to pozornie odrębne światy. Jeden z nich kojarzy się z ładem, dyscypliną, drugiemu towarzyszą twórcze uniesienie i artystyczny nieład. Czy na pewno?

Twórcy koncertu postanowili zmierzyć się z tym groźnym stereotypem, udowadniając, że te dziedziny wiedzy i muzyki mają ze sobą wiele wspólnego i to od bardzo-bardzo dawna! W finale koncertu będzie można zobaczyć wyjątkowe urządzenie i zostanie zrekonstruowany jeden z najsłynniejszych eksperymentów naukowych wszech czasów, w którym kluczową rolę spełniała muzyka. Ciekawscy dowiedzą się, który z kompozytorów był najlepszym matematykiem, dlaczego rak chodzi wspak i co ma wspólnego z muzyką… kryptografia!

12 października 2018 19:00 ( piątek )
Koncert  |  Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul. Kaczmarskiego 59, Warszawa

REPERTUAR:
Vincenzo Galilei – Fantasia
Johann Pachelbel – Kanon D-dur P. 37
Joseph Haydn – Symfonia D-dur „Zegarowa” Hob. I: 101  (cz. II)
Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia g-moll KV 550 (cz. IV)
Wolfgang Amadeus MozartAdagio i fuga c-moll KV 546
Jeremi StontageNokia Fugue
Arvo Pärt – Fratres w wersji na orkiestrę smyczkową i perkusję

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów