z filmem

15 Październik 2018
16 października film „Leaning Out” z muzyką polskiego kompozytora Tomasza Jakuba Opałki otworzy ADFILMFEST w Nowym Jorku, zaledwie kilka dni później 21 października premierę będzie mieć także film „Foodsteps in the Snow”, który zaprezentowany zostanie w Los Angeles. A już w Presto #22 artysta pojawi się w nowej rubryce Presto filmowego: Tandem gdzie wraz z reżyserem Wojtkiem Klimalą opowiadają o wzajemnych relacjach kompozytor-reżyser.
21 Wrzesień 2018
Z przyjemnością informuję że będę miał zaszczyt komponować muzykę do nadchodzącego serialu "Kajko i Kokosz" produkowanego przez Ego Film, którego to projektu sam sobie zazdroszczę i na który to projekt cieszę się jak małe dziecko - poinformował na swoim profilu na Facebooku kompozytor Mikołaj Stroiński. - No, może nie jak małe ale jak 12 latek, którym byłem gdy czytałem dzieła Janusza Christy. Projekty, które pozwalają mi zbudować most do radosnych chwil mojej młodości (tej młodszej młodości niż ta co jest teraz!) są dla mnie wielką radością. Taki był Wiedźmin.
2 Wrzesień 2018
Drodzy Fani Muzyki i Filmu, Krytycy, Filmowcy, Muzycy, Reporterzy...
...poszukujemy osób, które chciałyby wesprzeć nasze szeregi i rozmawiać dla Presto filmowego z ciekawymi, fajnymi Postaciami z branży - reżyserami, aktorami, kompozytorami muzyki filmowej, operatorami, montażystami, scenografami itd. Jeśli ktoś z Was czuje, że to jest wymarzone zadanie właśnie dla niego i chce spróbować swoich sił w dynamicznie rozwijającym się submagazynie poświęconym branży filmowej, prosimy o kontakt na adres: redakcja@prostoomuzyce.pl
Czekamy na Was jak na premiery długo oczekiwanych filmów :) Wierzymy, że razem możemy WSZYSTKO :)
Redakcja Presto filmowego
1 Sierpień 2018
W 1979 roku do kin wszedł film „Żywot Briana” – kultowe dzieło Monty Pythona. 17 sierpnia – dokładnie w rocznicę premiery – przypomnimy sobie groteskową komedię słynnego zespołu, opowiadającą historię przypadkowego proroka.
Dla grupy Monty Python, złożonej z wybitnych brytyjskich komików, nie było tematów tabu. Tym razem John Cleese, Graham Chapman, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones i Michael Palin wzięli na warsztat Biblię, co dało im okazję do wykpienia filmów religijnych i satyrycznego ukazania nietolerancji religijnej, a także wtrącenia wielu bieżących politycznych i społecznych komentarzy. Wiele scen z filmu stanowi dziś kanon popkultury, m.in. finałowa piosenka „Always Look on the Bright Side of Life”.
27 Lipiec 2018
W sierpniu przypominamy sobie najciekawsze dokumenty o muzyce i jej twórcach – opowieści inspirowane dźwiękiem i muzyczne biografie. Wybraliśmy filmy wybitne, często nagradzane lub docenione dopiero po latach.
23 Lipiec 2018
W dniu otwarcia festiwalu Nowe Horyzonty, będzie można obejrzeć odrestaurowaną  cyfrowo przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny „Bestię” Aleksandra Hertza z 1917 roku. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Włodka Pawlika.
22 Lipiec 2018
Historia życia Jerzego Górskiego to gotowy materiał na scenariusz. Dziwne, że tak długo musiał on czekać na zainteresowanie polskiego kina. Nie dlatego, by rozsławić znanego już przecież sportowca, ale dlatego, by pokazać, że potęga woli człowieka jest ogromna i że dzięki niej można przełamać wszelkie bariery. Z drugiej strony – dobrze się stało, że film nie powstał wcześniej. Nie trafiłby bowiem na bardziej odpowiednią ekipę, niż ta, która stworzyła „Najlepszego”.
20 Lipiec 2018
Wśród filmów prezentowanych podczas 8. edycji Transatlantyk Festival znajdziemy nie tylko produkcje kameralne, ale również wysokobudżetowe. Tytułem, którego obecność w programie z pewnością ucieszyła wielu kinomanów, jest „Sicario 2: Soldado”. To godna kontynuacja thrillera z 2015 roku.
19 Lipiec 2018
W piątek, 13 lipca 2018 roku, Transatlantyk Festival po raz ósmy wypłynął na szeroką przestrzeń kina i idei. Pierwotnie poznański, a obecnie łódzki festiwal, stworzony przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, pierwszy raz od początków swojego istnienia zaprosił uczestników Gali Otwarcia na film. Był nim francusko-belgijski dramat w reżyserii Guillaume’a Seneza pt. „Nasze zmagania”.
18 Lipiec 2018
Jak donosi Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, już niebawem, czyli podczas najbliższej edycji zobaczymy film z muzyką Tomasza J. Opałki. Będzie to Elizabeth w reżyserii Wojciecha Klimali.
Dawna miss, obecnie emerytowana fryzjerka, Elżbieta, za namową syna postanawia wystartować w konkursie dojrzałej piękności. Kiedy staje na scenie, paraliżuje ją strach. Trema bohaterki rośnie, gdy okazuje się, że w szranki staje jej rywalka z przeszłości. Potencjalny tytuł miss ma być szansą na odbudowanie wiary w siebie oraz nowy początek w życiu tytułowej Elizabeth. W trakcie konkursu na jaw wychodzi sekret syna.
Wojciech Klimala

Strony