z filmem

11 Listopad 2019
19 listopada 1999 roku na ekrany polskich kin wszedł Dług Krzysztofa Krauzego – jeden z najgłośniejszych polskich filmów przełomu wieków i zarazem symboliczny koniec lat 90. w polskim kinie. Dokładnie 20 lat później odbędzie się jubileuszowy pokaz filmu oraz spotkanie z udziałem członków ekipy.
10 Listopad 2019
Tegoroczny festiwal Nostalgia jest wspomnieniem jednego z najwybitniejszych prekursorów polskiego modern jazzu – Krzysztofa Komedy. W programie dwa dokumenty i rejestracja koncertu z muzyką kompozytora.
10 Listopad 2019
13. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w dniach 21 listopada – 1 grudnia 2019 r. w warszawskich kinach Luna, Elektronik i Iluzjon.
3 Listopad 2019
Tegoroczna, 27 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 9 – 16 listopada w Toruniu. Logistycznie festiwal oprze się na czterech obiektach, zlokalizowanych obok siebie w centrum miasta, tj. Centrum Koncertowo-Kongresowym JORDANKI, wielosalowym kompleksie kinowym CINEMA CITY, Centrum Sztuki Współczesnej „ZNAKI CZASU” oraz Miejskim Teatrze im. Wilama Horzycy. Wszystkie te obiekty praktycznie sąsiadują ze sobą.
30 Październik 2019
Podczas oficjalnej gali zamknięcia, która odbędzie się 16 listopada, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE uhonoruje trzykrotnego laureata Oscara® autora zdjęć Roberta Richardsona oraz dwukrotnie nagrodzonego Oscarem® wybitnego reżysera i scenarzystę Quentina Tarantino Nagrodą dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Obaj twórcy odbiorą nagrodę osobiście w Toruniu i przedstawią festiwalowej publiczności swój piąty wspólny projekt, Pewnego razu... w Hollywood.
29 Październik 2019
Egzystencja jako teatr absurdu – takie spojrzenie na film „Kieł” Jorgosa Lantimosa będzie przedmiotem jutrzejszej dyskusji po seansie w Kinie Muranów. Goście DKF X Kurtyna… Akcja! przyjrzą się tematowi z trzech różnych perspektyw: teatralnej, filmowej i psychologicznej. Aktorka Beata Fudalej i krytyczka filmowa oraz psychoterapeutka Magdalena Sendecka porozmawiają z widzami o życiu jako grze oraz umownych sensach codzienności.
Co lepsze: seans czy spektakl? Koniec z dylematami odnośnie wyboru wieczornej rozrywki!
28 Październik 2019
Polskie Wydawnictwo Muzyczne wzięło udział w niekonwencjonalnym projekcie filmowym. Znajdujący się w katalogu oficyny II koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna stał się podstawą najnowszego filmu, którego scenarzystą i reżyserem jest Maciej Stuhr. Ta krótkometrażowa produkcja miała premierę 24 października w Toruniu podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.
26 Październik 2019
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych inauguruje cykl projekcji i rozmów poświęconych pracy autorów zdjęć filmowych pt. Sztuka Widzenia. Start już w sobotę 26 października. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone Witoldowi Sobocińskiemu, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Daniel Olbrychski, Michał Sobociński i Piotr Sobociński jr. Projekt powstaje przy współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.
25 Październik 2019
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium Warszawskiej Szkoły Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 14 listopada 2019 r.
23 Październik 2019
Niepokojące i wzbudzające dreszcze krótkometrażowe animacje z cenionych festiwali, brutalne „anima gore”, animowane thrillery i horrory o podłożu psychologicznym pokaże w Halloween kino Iluzjon. Przedłużeniem mrożącego krew w żyłach wieczoru będą pokazy kampowych horrorów Johna Capentera, które na kinowy ekran trafią z początkiem listopada.

Strony