z filmem

14 Październik 2019
Najważniejsze tytuły, które długi czas „przeleżały na półkach”, jak i mniej znane „półkowniki”, do tego spotkania z twórcami i prelekcje historyków kina – to wszystko czeka na widzów, którzy między 21 a 24 października odwiedzą warszawskie kino Iluzjon. Projekcje w ramach przeglądu „Kadry wyzwolone” zaplanowano ponadto w Łodzi i Zduńskiej Woli.
12 Październik 2019
15 października FINA Wałbrzyska 3/5 zaprasza na bezpłatny pokaz najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz aktorami – Sebastianem Fabijańskim, Jaśminą Polak, Sebastianem Pawlakiem i Martą Żmudą-Trzebiatowską.
11 Październik 2019
Podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu widzowie obejrzą 150 filmów wybranych spośród ponad 3000 tytułów zgłoszonych w tym roku przez twórców z całego świata.
9 października br. na konferencji prasowej dyrektor festiwalu Kafka Jaworska zaprezentowała nazwiska laureatów nagród oraz najważniejsze pasma i tytuły, które pojawią się podczas tegorocznego wydarzenia.
Złotego Anioła za niepokorność twórczą otrzymają: Agnieszka Holland, Paweł Pawlikowski, Oleg Sencow oraz Maja Ostaszewska i Dawid Ogrodnik. Krzysztof Globisz odbierze nagrodę za całokształt twórczości. Złote Flisaki trafią zaś do Joanny Koroniewskiej-Dowbor i Roberta Wichrowskiego.
6 Październik 2019
Każdego roku z początkiem października z całego świata zaczynają napływać zgłoszenia filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, które walczą o miejsce w selekcji do trzech międzynarodowych konkursów filmowych oraz konkursu polskiego. Nadchodząca jubileuszowa, 60. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego zapowiada dwie nowe nagrody dla filmu o wysokich walorach artystycznych oraz filmu o tematyce społecznej.
Srebrne Rogi w nowym wydaniu
6 Październik 2019
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na zimową odsłonę programu Warsaw Film Nest. To gniazdo talentów stworzone z myślą o młodych warszawiakach – pasjonatach kina, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać jeden z zawodów filmowych.
29 Wrzesień 2019
Ulubione filmy reżysera zestawione w pary: słynne klasyki światowego kina i jego własne dzieła! W 3. rocznicę śmierci artysty kino Iluzjon przypomni cykl prezentowany przed laty. Pierwsze pokazy już 2 października, a towarzyszyć im będą prelekcje Andrzeja Bukowieckiego – filmoznawcy i krytyka.
Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych i teatralnych, scenarzysta i scenograf. Współtwórca i czołowy przedstawiciel Polskiej Szkoły Filmowej. Zrealizował dziesiątki przedstawień teatralnych i filmów, na których wychowały się całe pokolenia.
25 Wrzesień 2019
„Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego walczy o Złote Lwy na trwającym od poniedziałku 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warszawa zobaczy dzieło 27 września w kinie Atlantic w ramach Premiery na bis. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na projekcję oraz spotkanie z twórcami.
20 Wrzesień 2019
30 września o godz. 20.00 w kinie Iluzjon odbędzie się premiera filmu w całości stworzonego z materiałów zrealizowanych przez Zdzisława Beksińskiego i jego najbliższych. Ten intymny dziennik wideo jest zarazem kroniką przemian społecznych w Polsce, upadku komunizmu i pierwszych lat demokracji. Twórcami filmu są: Cezary Grzesiuk, Tomasz Szwan i Krystian Kamiński.
8 Wrzesień 2019
Filmy prezentujące historyczny moment wybuchu II wojny światowej z różnych perspektyw, takie jak „Wolne miasto” Różewicza, „Szyfry” Hasa i „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” Chmielewskiego, czyli „Filmowe barwy Września”, a także przegląd obrazów z udziałem niezapomnianej Aleksandry Śląskiej w 30. rocznicę jej śmierci, zaprezentuje we wrześniu kino Iluzjon. W programie m.in. „Ostatni etap” Jakubowskiej, „Pasażerka” Munka oraz „Czarna suknia” Majewskiego.
22 Sierpień 2019
Józef Hen – pisarz, scenarzysta, reżyser, dramaturg i publicysta, rocznik 1923, będzie bohaterem filmowego programu tegorocznego, XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Na pokazy i rozmowy z autorem scenariusza do filmów i seriali takich jak: „Krzyż Walecznych”, „Kwiecień”, „Ja, Michał z Montaigne”, „Życie Kamila Kuranta” czy „Don Gabriel” między 24 sierpnia a 1 września zaprasza kino Iluzjon.

Strony