z filmem

22 Sierpień 2019
Józef Hen – pisarz, scenarzysta, reżyser, dramaturg i publicysta, rocznik 1923, będzie bohaterem filmowego programu tegorocznego, XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Na pokazy i rozmowy z autorem scenariusza do filmów i seriali takich jak: „Krzyż Walecznych”, „Kwiecień”, „Ja, Michał z Montaigne”, „Życie Kamila Kuranta” czy „Don Gabriel” między 24 sierpnia a 1 września zaprasza kino Iluzjon.
21 Sierpień 2019
Solanin Film Festiwal wchodzi w nową dekadę. Od 21 do 25 sierpnia Nowa Sól ponownie stanie się offową stolicą Polski, bo kolejna edycja festiwalu to kontynuacja hasła OFF to MOC. Do Nowej Soli zostali zaproszeni twórcy alternatywni oraz gwiazdy, kinomani i muzycy. Dla nich oraz dla festiwalowej publiczności Solanin przygotował filmy konkursowe, pokazy specjalne, premiery, seanse z zaprzyjaźnionych festiwali, a także filmy upamiętniające trzydziestolecie jakie świętujemy po przełomowym 1989 roku.
2 Sierpień 2019

Komedie romantyczne, melodramaty, ujęcia historyczne, a nawet science fiction. Już po raz trzeci rusza Festiwal Kina Międzywojennego, podczas którego zobaczymy niemal stuletnie, polskie produkcje.
Oprócz znanych i lubianych klasyków jak np. "Ada! To nie wypada!" czy "Dwie Joasie", czekają nas filmy, których nie można było dotychczas obejrzeć w Poznaniu. Pojawią się też takie, które po latach wracają na lokalne ekrany. Jednym z nich będą "Szaleńcy" - obraz wyprodukowany przez poznańską wytwórnię Diana Film.


 
19 Lipiec 2019
W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza do Domu Kultury „KADR” na niezwykłe spotkanie z filmem swojego Patrona. Nie ma bardziej stosownego dnia, by wrócić do tego porażającego dzieła: „Kanał” pokazany zostanie 1 sierpnia o godz. 19:00. Gościem specjalnym wieczoru będzie Krystyna Zachwatowicz-Wajda.
Każdego roku ten dzień jest w Warszawie dniem szczególnym – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego odmienia w Godzinie „W” nasze miasto i każe myśleć jego mieszkańcom o Historii. Kolejne pokolenia mierzą się
co roku z pamięcią o tym, co wydarzyło się w stolicy w 1944 roku. Powstańczy zryw warszawiaków przedstawiany
15 Lipiec 2019
Podczas tegorocznej edycji festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się uroczysta premiera filmu „Z wnętrza”. Ten intymny portret rodziny Zdzisława Beksińskiego w całości składa się z materiałów zrealizowanych przez samego mistrza i jego najbliższych. Filmoteka Narodowa – Instytutu Audiowizualny jest koproducentem filmu.  
Zdzisław Beksiński (1929-2005), to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy XX wieku. Jego surrealistyczne, wizyjne malarstwo, po dziś dzień budzi szerokie zainteresowanie wśród odbiorców i pozostaje inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów. W latach 1987-1997 Beksiński dokumentował kamerą video życie rodzinne, a także proces powstawania swoich obrazów.
12 Lipiec 2019
Kilkadziesiąt wygodnych łóżek z baldachimami stojących w łódzkim Pasażu Schillera to jedno z ulubionych miejsc widzów Transatlantyku! Autorski projekt Festiwalu, a zdaniem wpływowego serwisu BuzzFeed - jedno z 10 najwspanialszych plenerowych kin świata – łączy w sobie rozmach pokazu dla kilkuset osób z niemal domową, przytulną atmosferą projekcji.
Ideą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk jest „Lądowanie na księżycu i inne zawieszone sny”. Na seanse znakomitych filmów z ostatnich lat, w tym tytułów, które weszły już do kanonu kina organizatorzy zapraszają widzów do strefy VOX, która łączy możliwość przeżywania filmowych emocji w kameralnych warunkach z festiwalową atmosferą tworzoną przez duże grono widzów.
 
11 Lipiec 2019
Mordercza Škoda 110 Super Sport, zazdrość i żądza krwi, szalony naukowiec i bezwzględny morderca, fanklub złożony z kosmitów…, czyli co straszy w czechosłowackim horrorze? Kino Iluzjon zaprasza na lipcowe piątki z dreszczykiem podszytym czarnym humorem. A wszystko to na taśmie 35mm!
W programie cyklu znalazły się dwa filmy Juraja Herza, twórcy rozpoznawalnego przede wszystkim za takie filmy jak „Palacz zwłok” (1968), „Lampy naftowe” (1971) czy „Dzień mej miłości” (1976). Bohaterem „Wampira z Feratu” (1982) jest Škoda 110 Super Sport, wyjątkowe auto o diabelskich skłonnościach. Kierowcy tego pojazdu muszą mieć się na baczności, bowiem chodzą słuchy, że to właśnie z nich czerpie paliwo…
8 Lipiec 2019
W 1977 roku Susan Sontag, jedna z najważniejszych intelektualistek XX wieku, podarowała miłośnikom kina bezcenny prezent – sporządziła listę swoich ulubionych filmów. W lipcu kino Iluzjon pokaże kilka spośród 50 znajdujących się w tym zestawieniu.
4 Lipiec 2019
Kultowe i bardzo zmysłowe filmy przywołujący wakacyjne wspomnienia w lipcu i sierpniu pokaże warszawskie Kino Iluzjon. „Wakacje z Moniką”, „Zapamiętajmy to lato”, „Lolita”, „Dirty Dancing”, „Tamte dni, tamte noce” czy „Trzy kobiety” to tylko niektóre tytuły, które złożą się na cykl projekcji pt. „Wakacyjna nostalgia”.  
Ciepła, pełna życia natura, gęsta atmosfera, dźwięki wody i owadów wyzwalają pamięć zmysłów, budzą marzenia i zbliżają do bohatera. Filmy będące wspólnym, letnim wspomnieniem w reżyserii gigantów światowego kina zaprezentuje w lipcu i sierpniu warszawskie kino Iluzjon. Nie zabraknie filmów – ikon oraz nowszych obrazów, które podbiły światowe ekrany! W letnie wieczory warto obudzić wakacyjną nostalgię! 
2 Lipiec 2019
Gorące premiery: „Rocketman” i „Pavarotti”, kultowy „Amadeusz” i „Śpiewak jazzbandu”, a także doceniane już przez publiczność i krytykę „Bohemian Rhapsody”, „Whitney”, „Idol” czy „I’m Not There. Gdzie indziej jestem” pokaże w lipcu i sierpniu warszawskie kino Iluzjon. To znakomita okazja by zatopić się w filmowych opowieściach o legendarnych postaciach ze świata muzyki: m.in. Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie, Luciano Pavarottim, Bobie Dylanie, Eltonie Johnie czy Whitney Houston.

Strony