z rockiem

24 Marzec 2018
Wiosenny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, tradycyjnie już dedykowany Polom Nadziei, odbędzie się 7 kwietnia 2018 o godz. 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa. Na nowohuckiej scenie wystąpią artyści, nierozerwalnie związani z Krakowem – Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.
19 Marzec 2018
Kino mówiące własnym językiem, ale również muzyka, która wytycza drogę. Po raz piaty w programie festiwalu NETIA OFF CAMERA znalazła się OFF SCENA, czyli siedem koncertowych wieczorów z różną gatunkowo muzyką. Kto odwiedzi Kraków w tym roku?
Jeremy Gara - perkusista Arcade Fire, jednego z najbardziej znanych i docenionych zespołów na świecie, wystąpi w Zet Pe Te z solowym, elektronicznym projektem. Jeremy proponuje muzyczną podróż do świata pełnego skrajnych emocji i połamanych dźwięków.
3 Marzec 2018
Przez ostatnie kilka dni, jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Artur Rawicz, Michał Wiraszko i Tomasz Jankowski wybrało 50-tkę zespołów, które przeszło do kolejnego etapu legendarnego konkursu Rytmy Młodych. Zadanie nie było łatwe, ponieważ zgłosiło się aż 350 wykonawców.
Oto szczęśliwa pięćdziesiątka:
 
26 luty 2018
Polscy fani The Rolling Stones czekali na tę wiadomość długie 11 lat. Tak, jak obiecali, Stonesi wracają do swojego naturalnego środowiska, jakim jest scena, by zagrać serię spektakularnych koncertów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach i – co dla nas najważniejsze – również w Polsce. Grupa The Rolling Stones 8 lipca wystąpi w Warszawie na PGE Narodowym.
Druga część tournee “Stones – No Filter”, którego sponsorem jest Jeep®, sponsorujący europejskie koncerty zespołu od 2014 r, będzie kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 r.
24 luty 2018
JUSTYNA NAPIERAJ: Steven Wilson - lider zespołu Porcupine Tree, a także solista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny wystąpi 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. To będzie koncert z dużą ilością elektronicznego brzmienia podanego z iście rockowym pazurem. Ale nie tylko: możemy być pewni, że Brytyjczyk nie ograniczy się do jednej konwencji i zaprowadzi do swojego muzycznego świata, w którym znajdziemy zarówno wielowymiarowy rock, jak i jazz, ambient, trip hop... a może i coś jeszcze!
Jest jednym z najbardziej eklektycznych i niezmiernie zapracowanych artystów rockowych na świecie. Steven Wilson śpiewa, pisze, nagrywa i produkuje muzykę dla siebie, a także dla wielu innych zespołów i solistów. I dużo koncertuje.
23 luty 2018
Kojące dźwięki akustycznych gitar połączone z wyrazistą barwą głosu solisty tworzą intensywny pełen szlachetnych wartości obraz. Wszystko to, z najwyższą dbałością o szczegóły zamknięte w jednym projekcie - Royal Acoustic.
Prace nad materiałem, dwóch gitarzystów Sławomira Pogody, Jana Drzewieckiego oraz wokalisty Macieja Szulca, trwały blisko 3 lata. Ich wspólne kompozycje w styczniu bieżącego roku uzyskały status "gotowych". Dlatego jest to świetna okazja żeby poznać zespół oraz nigdzie dotąd niepublikowane utwory.
22 luty 2018
JUSTYNA NAPIERAJ: Brytyjski artysta właśnie wyrusza w trasę koncertową, aby podzielić się z fanami swoją najnowszą płytą „The Afterlove”! James Blunt jedzie najpierw do Ameryki Południowej, aby 22 lutego, dokładnie w swoje 44. urodziny wystąpić na pierwszym koncercie w Montevideo! 12 maja Brytyjczyk pojawi się w Warszawie.
19 luty 2018
JUSTYNA NAPIERAJ: Po niedawnych koncertach w Emiratach Arabskich i na Węgrzech, Emeli Sandé wystąpi w Czechach, po czym po raz pierwszy przyjedzie do Polski. Polscy fani artystki już nie mogą się doczekać tego wieczoru. Show odbędzie się 22 lutego w ICE Kraków Congress Centre.
Sama Emeli Sandé nie mogła się już doczekać kolejnych koncertów. Opublikowała swoje zdjęcie w aplikacji Instagram w nowej fryzurze i skomentowała, że pierwszy raz podczas swojej działalności scenicznej wystąpi w „swoich” naturalnych włosach!
15 luty 2018
Polar Music Prize 2018 została przyznana amerykańskiemu zespołowi Metallica. Od czasów emocjonalnego zgiełku Wagnera i armat Czajkowskiego nikt nie stworzył muzyki, która jest tak fizyczna i wściekła, a przy tym nadal przystępna – możemy przeczytać w uzasadnieniu komisji.
- Dzięki wirtuozerskiej grze zespołu i wykorzystaniu ekstremalnie przyspieszonych temp, Metallica przeniosła muzykę rockową do miejsc, gdzie jeszcze nigdy nie była. W świecie Metalliki zarówno sypialnia nastolatka, jak i koncertowa hala może być zamieniona w Valhallę. Moc bezkompromisowych albumów zespołu pomogła milionom słuchaczy zmienić ich poczucie alienacji w supermoc.
12 luty 2018
John „Johnny Rotten” Lydon – legendarny wokalista Public Image Limited i Sex Pistols oraz Wojtek Mazolewski – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich muzyków, zwany punkowcem w świecie jazzu, będą ambasadorami tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.
Razem z Sex Pistols zrewolucjonizował muzykę i kulturę, dając światu punk rocka. Od 40 lat stoi na czele Public Image Limited, z którym wystąpi na tegorocznym Jarocin Festiwal. Występował w filmach, pisał książki, wdawał się w publicystkę, a nawet chciał wystąpić na Eurowizji. Johnny Rotten, bo o nim mowa – przyjmie specjalną rolę Motywu i Ambasadora Jarocin Festiwal 2018. W ramach MOTYWU: ROTTEN, to właśnie jego osobie będą poświęcone projekcje filmowe, spotkania literackie i w końcu koncerty.

Strony