z tańcem

5 luty 2014

 
W świecie obecnych specjalizacji w różnych wąsko zakrojonych dziedzinach odnosi się wrażenie, że niektóre z nich za mało ze sobą korespondują. Niektóre „artystyczne kosmosy” są zbyt zamknięte na inne im pokrewne. Na przykład muzyka i taniec…

źródło: wikipedia

DALEJ >>>
21 Październik 2012
Pola Negri olśniewała prostotą wyrazu. W czasach, kiedy magia kina pozbawiona była nawet głosu, potrafiła każdym swoim gestem, spojrzeniem i tanecznym ruchem rozkochiwać tłumy. Natasza Urbańska rozkochuje, zaopatrzona w arsenał nie tylko już dźwięku, świateł i wsparcia kilkudziesięciu członków ekipy, ale też – trójwymiarowych filmowych przestrzeni. Jest równie olśniewająco.
1 Wrzesień 2012
Na naszej  kulturalnej mapie Warszawy ciekawy punkt: 8 września warsztaty taneczne dla dziec organizowane przez wydawcę serii "Bajki baletowe".
Warsztaty przybliżą specyfikę ruchów dwóch skrajnych tradycji – tańca klasycznego i zjawiska z pogranicza tańca, jakim jest capoeira. Po warsztatach, lektura "Kopciuszka" z serii książek Bajek Baletowe.
Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona; w części III mogą wziąć udział również niezapisane dzieci, w miarę wolnego miejsca.