z teatrem

18 Kwiecień 2018
„Wichrowe wzgórza” to spektakl, który ma w sobie niezwykły, hipnotyczny wręcz magnetyzm. Mimo że na scenie nie widzimy malowniczych pejzaży Yorkshire – wrzosowisk, lasów, tytułowych wzgórz, a jedynie lewą połowę sceny w białych kafelkach przechodzących w prawą połowę sceny zasłaną ziemią, to przez blisko trzy godziny wierzymy, że w takim właśnie miejscu się znajdujemy.
4 Kwiecień 2018
JACEK KORNAK: Rufus Norris to jedna z najciekawszych postaci brytyjskiego teatru. Ma on opinie odważnego i bezkompromisowego artysty. Jego najnowsza produkcja “Macbeth” niedawno miała swoją premierę na deskach National Theatre. Z pewnością dla wszystkich zainteresowanych teatrem jest to przedstawienie, którego nie można przegapić.
17 Marzec 2018
DR JACEK KORNAK: Barbican Centre to z pewnością miejsce, który każdy zainteresowany kulturą powinien odwiedzić. Odbywają się tutaj wyjątkowe koncerty od klasyki, poprzez jazz do muzyki latynoskiej, nietypowe wystawy np. poświęcone science-fiction, ale także przedstawienia teatralne najciekawszych produkcji z Europy i ze świata.
3 Styczeń 2018
11 stycznia br. po raz ostatni na ekranach kin pojawi się spektakl „Amadeusz” Petera Shaffera zarejestrowany podczas transmisji satelitarnej niemal rok temu w cyklu National Theatre Live.
4 Grudzień 2017
Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-men”, „Hobbit”) i Patrick Stewart („Star Trek”, „X-men”) znów wystąpią razem w klasycznej już komedii Harolda Pintera („Kochanica Francuza”), przedstawiciela teatru absurdu i laureata literackiej Nagrody Nobla.
12 Listopad 2017
Co kryje się za malowaną, wiecznie uśmiechniętą maską klauna? Spektakl „Nagi Klaun” przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. Trzeba go zobaczyć i doświadczyć samemu! 21 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się jedyny w Polsce pokaz Recirquel Company Budapest.
10 Listopad 2017
8 listopada br. zostały ogłoszone wszystkie tytuły tegorocznego 10. Festiwalu Boska Komedia, zaprezentowanych zostanie aż 16 spektakli w konkursie INFERNO,  11 w sekcji PURGATORIO i 4 w sekcji młodych twórców PARADISO. Bilety na festiwal, który odbędzie się w dniach 9 do 16 grudnia będzie można kupować od najbliższego poniedziałku 13 listopada. Wyniki konkursu INFERNO poznamy 16 grudnia br. 
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „teatr w ruinie” potraktowane nie dosłownie ale oddające puls polskiej sceny, co zawsze było założeniem Festiwalu Boska Komedia. 
3 Październik 2017
Ideą cyklu Głos Wykluczonych jest łączenie grup odrzucanych przez społeczeństwo z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno- muzycznych.
Na przestrzeni lat 2013-2016 w polskich miastach zrealizowane zostaną tytuły Szukając Leara: Verdi, Sen nocy letniej oraz Piotruś i wilk. Do każdego z nich zaproszona jest inna grupa nieuprzywilejowana społecznie – mieszkańcy domów spokojnej starości, więźniowie, chorzy psychicznie, sieroty, mniejszości narodowe. Hasłem wywoławczym jest „wykluczenie”, które na przestrzeni ostatnich lat stało się już pewnego rodzaju metaforą i polem do dyskusji o teatrze. Z osobami wykluczonymi pracują i występują na scenie gwiazdy opery i teatru.
1 Październik 2017

Spektakle dla dzieci, choć często pomijane w dyskusjach o teatrze i traktowane nieco protekcjonalnie, są w istocie niezwykle trudną i ważną formą sztuki. Znalezienie odpowiedniej formy teatralnej, która w sugestywny sposób przemówi do najmłodszych widzów, a przy okazji nie zanudzi ich i potraktuje jak pełnoprawnych partnerów do dyskusji jest wyzwaniem, któremu sprostać mogą jedynie niezwykle utalentowani i odważni twórcy.
Dlatego Festiwal Boska Komedia rozszerzy w tym roku swoją formułę o najlepsze przedstawienia dla dzieci i młodzieży!  Podczas Małej Boskiej Komedii będziemy mogli zobaczyć najlepsze przedstawienia z całej Polski, które zdaniem organizatorów Festiwalu najpełniej realizują misję teatru dla dzieci i młodzieży.
28 Wrzesień 2017
MAREK ŻURAWSKI: Poprzez czas i przestrzeń, na granicy absurdu i normalności, w towarzystwie króla disco Davida Bowiego. Tak zapowiada się występ Cie. Freaks und Fremde z Niemiec, których specjalnością jest czarny humor. XII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” przeniesie widzów do eksperymentalnego świata lalek. Start 7 października.

Strony