Zapowiedzi

27 Grudzień 2019
Niekonwencjonalna improwizacja na live electronics, instrumenty dęte i elektroniczne, perkusjonalia, misy dźwiękowe i głos.
Tadeusz Sudnik, muzyk kompozytor i reżyser dźwięku w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia, Bartosz Kowalski, kompozytor i multiinstrumentalista oraz Maja Baczyńska, muzyk reżyser i autorka tekstów, a zarazem redaktor naczelna Presto filmowego, wystąpią razem w piątek 24 stycznia o godzinie 20-tej w warszawskim Składzie Butelek.
Zapraszamy :)
Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/1405503119606276/
(mat. prasowe)
20 Grudzień 2019
kadr z filmu "ABC miłość" reż. Michał Waszyński | zasoby FINA
Razem z FINA, naszym partnerem merytorycznym, mamy dla Was kilka filmowych propozycji na czas świąteczne przerwy.
Zacznijmy od…
Najstarszy film z Polą Negri na blu-ray oraz ulubione tytuły w kinie i online:
16 Grudzień 2019
Pewien mały chłopiec, zwany „Żabą”, trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Nie pomylimy się twierdząc, że historię Mowgliego zna praktycznie każdy, bez względu na wiek.
Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury. Jest nawet na liście obowiązujących lektur szkolnych. Mogliśmy zobaczyć Mowgliego w kinie, zarówno tym dla dorosłych, jak i dla dzieci. W wersji filmowej i animowanej. Także w teatrze „Księga dżungli” gości nierzadko. Znów nadarza się okazja, aby przypomnieć sobie przygody małego chłopca a własnym dzieciom przybliżyć jego fascynującą historię.
13 Grudzień 2019
Znasz te tytuły? The Crown | Czarnobyl | Wataha | American Horror Story | Stranger Things
Po raz drugi w historii FMF zapraszamy na pełen emocji koncert muzyki do najpopularniejszych seriali. Gwarantujemy chwile grozy z American Horror Story, napięcia – z Czarnobylem czy zabawy – ze Stranger Things! Wśród kompozytorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie, znaleźli się m.in. Martin Phipps, Trevor Morris, Hauschka i Mac Quayle. Widzimy się 30 maja o godz. 19.00 w Tauron Arenie Kraków.
10 Grudzień 2019
13 grudnia zapraszamy na muzyczną ucztę do Łodzi.
16 Listopad 2019
A do tego spotkanie wokół pierwszego filmu fabularnego o Komedzie.
Fortepian i saksofon – dwa najważniejsze instrumenty w życiu Krzysztofa Komedy – stworzą muzyczną opowieść o procesie twórczym legendy polskiego jazzu i zakończą 12. edycję festiwalu Nostalgia. Dziś o godz. 19.00 w Muzeum Narodowym w Poznaniu w premierowym programie Komeda Exposed! Piotr Orzechowski „Pianohooligan” oraz Kuba Więcek. Przed koncertem, w Fundacji Malta spotkanie z Jerzym Kapuścińskim i Łukaszem M. Maciejewskim o planach na film fabularny o kompozytorze oraz pokaz dokumentu Komeda. A Soundtrack for a Life – wstęp wolny.
15 Listopad 2019
KONCERT BAŁTYCKI - Johann Valentin Meder (1649-1719)
17.11.2019, godz. 18.00, Centrum św. JanaKoncert z okazji obchodów 300-lecia śmierci kompozytora oraz promocja czwartego tomu serii wydawniczej 
THESAURUS MUSICAE GEDANENSIS
Program:
Motet „Preise, Jerusalem, den Herren” - prawykonanieMotet „Jubilate Deo” na bas, trąbkę, skrzypce i basso continuoChaconne a treMotet „Wunschet Jerusalem Glück” - prawykonanieMotet „Lauda Jerusalem Dominum” - prawykonanie
25 Październik 2019
3 listopada w Operze na Zamku w Szczecinie rozpocznie się Festiwal Moniuszko Inspiration! Wystąpią między innymi Aleksandra Kurzak, odbędzie się też Międzynarodowa Gala Wokalna. Festiwal potrwa do 10 listopada.
PROGRAM
3.11.2019 Moniuszko Inspiration! – balet
„Wieczór baletów polskich”
Opera na Zamku, g. 18.00, bilety: 30-70 zł
5.11.2019 Moniuszko Inspiration! – romantyzm
Kantata „Widma” S. Moniuszki na podstawie „Dziadów” A. Mickiewicza,
Opera na Zamku, g. 11.00, bilety: 20 zł
6.11.2019, Moniuszko Inspiration! –  jazz
„The Jazz Brigade meet Moniuszko”
Opery na Zamku,  g. 19.00, bilety: 25-45 zł
17 Październik 2019
Już w listopadzie rozpocznie się XXI Gliwicki Festiwal Gitarowy. Będziemy mogli usłyszeć następujące zespoły:
TOGETHER – jest projektem dwóch czołowych włoskich wirtuozów gitary klasycznej. Giulio Tampalini i Christian Saggese, obaj wielokrotnie nagradzani na konkursach międzynarodowych, a wyróżniający się silną osobowością artystyczną. Debiut duetu miał miejsce tego roku na Festiwalu Muzycznym w Pordenone, gdzie zagrali w duecie oraz jako soliści. Ta propozycja programowa, zawierała światowe prawykonanie transkrypcji na dwie gitary, dokonanej przez Daniele Fabio, słynnego Concerto in Re op. 99 na gitarę i orkiestrę Mario Castelnuovo-Tedsco, skomponowanego w 1939 roku.
3 Październik 2019
06, 08, 09, 10 października 2019, 19:00
OPERA | Teatr WOK, al. Solidarności 76b w Warszawie.
Reżyseria: Magdalena Piekorz, Laureatka Złotego Lwa na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2004, za film „Pręgi”, polski kandydat do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny).
Kompozytor: Christoph Willibald Gluck, Libretto: Ranieri de’ Calzabigi, Kierownictwo muzyczne: Stefan Plewniak, Choreografia: Jakub Lewandowski, Reżyseria świateł: Paweł Murlik, Multimedia: Hektor Werios, Asystent reżysera: Bartosz Buława.

Strony