Zapowiedzi

19 Maj 2017
Już się przyjęło, że Noc Muzeów to nie tylko otwarte drzwi do wszystkich instytucji kultury, ale także specjalnie przygotowywane wydarzenia. W tym roku przypada z 20 na 21 maja i obchodzona jest w całej Polsce. Wszystkich atrakcji opisać nie zdołamy, zachęcamy do czujności i samodzielnych poszukiwań w okolicy, w której akurat wtedy będziecie przebywać. My z ciekawością wpadliśmy na próbę warszawskiego chóru VRC, prowadzonego przez Joannę Malugę. VRC przygotowuje niespodziankę dla tych, którzy w Noc Muzeów odwiedzą Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. 
19 Maj 2017
Pochodzi z okolic Forbach i jest najmłodszą spośród siedmiorga rodzeństwa. Natura obdarzyła ją niezwykle oryginalną barwą głosu. Dziewczyna z małej francuskiej miejscowości cieszy się niesłabnącą popularnością w świecie zdominowanym przez angielskich i amerykańskich artystów. Każda jej nowa płyta, czy trasa koncertowa jest ważnym artystycznym wydarzeniem na całym świecie.
16 Maj 2017
Czego tu nie będzie! Rocznice to czas podsumowań, rozliczeń i planów, ale przede wszystkim celebracji. FMF po raz dziesiąty będzie nie tylko bawić miłośników muzyki filmowej ale też po raz kolejny pozwoli spotkać się najważniejszym graczom rynku muzyki pisanej do obrazu. Krakowski festiwal to wydarzenie wielopoziomowe - rozrywka na wysokim poziomie, warsztaty dla przyszłych kompozytorów muzyki do obrazu, panele dyskusyjne, spotkania branżowe kompozytorów, muzyków, reżyserów, producentów, wydawców. To sprawia, że od 17 maja przez tydzień Kraków stanie się światową stolicą muzyki filmowej. Na szlakach biznesowych ludzi związanych z branżą FMF to absolutne must be. W ciągu 10 lat festiwal stał się potęgą.
15 Maj 2017
XXXV jubileuszowa odsłona festiwalu Tydzień Talentów organizowanego przez Centrum Paderewskiego przed nami. W dniach 21-28 maja Kąśna Dolna zakwitnie najzdolniejszymi młodymi artystami z całej Polski, którzy pod czujnym okiem Mistrzów będą szlifować swój warsztat muzyczny.
12 Maj 2017
Jeśli chodzi o muzykę i patriotyzm, mówi się przede wszystkim o Ignacym Janie Paderewskim. Tymczasem Feliks Nowowiejski, kompozytor, także miał ogromne znaczenie dla rozwoju sztuki i był nie tylko niezwykłym twórcą, ale też niezłomnym patriotą. Urodził się w Prusach Wschodnich, ale zawsze czuł się Polakiem i opowiadał się za Polską. A wówczas to nie było takie łatwe.
W tym roku przypada 140. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego. Z tej okazji Polska Filharmonia Bałtycka organizuje cykl „Nowowiejski 2017”, który pozwoli Melomanom zapoznać się z najpiękniejszymi dziełami kompozytora.
12 Maj 2017
Festiwal to twór dynamiczny. Można zaplanować, można zapiąć wszystko na ostatni guzik, a jednak czasem wydarzy się coś nieoczekiwanego. Już zaczyna się w Katowicach Kultura Natura i już pierwsze niespodzianki - 13 maja nie wystąpi Piotr Anderszewski. Odwołał występ z powodu choroby. Organizatorzy stanęli jednak na głowie, żeby wieczór i tak był niezapomniany i zaprosili Paula Lewisa. 
10 Maj 2017
VOCAL|VISUAL FESTIVAL łączy muzykę wokalną ze sztukami wizualnymi. Koncertom towarzyszyć będą specjalnie stworzone wizualizacje wyświetlane bezpośrednio za wykonawcami.
Podczas koncertów po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół wokalny B2 z Wilna oraz żeńska grupa a cappella Ransom Notes z Drezna, przygotowująca projekt z łódzkim składem beatboxowym Beatside. Oprócz nich na scenie zobaczymy Jazzowy Chór Wytwórni, Rebelové, The Singing Heads oraz Zespół Wokalny Subito.
9 Maj 2017
Choreografie Maura Bigonzettiego, współczesnego twórcy o międzynarodowej sławie, są pełne humoru, wrażliwości, wykorzystują klasyczną technikę do nowoczesnych form. Jego język tańca jest niezwykle dynamiczny i tworzy wspaniałe obrazy. Artysta w swych pracach składa hołd wspaniałym twórcom: ich bohaterami są Bach, Caravaggio, Mozart. Najnowszą kreacją choreografa jest Progetto Haendel w Teatro alla Scala w Mediolanie.
9 Maj 2017
 
Umiesz przekształcać rzeczywistość?
To dobrze. Jest sprawa.
 
Teatr Polski w Poznaniu oraz Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zapraszają do udziału w konkursie
na dramat
oraz
na sceniczną formę muzyczną
 
X METAFORY RZECZYWISTOŚCI 2017Where is my vote? / Gdzie jest mój głos?
8 Maj 2017
W atmosferze spotkania przyjaciół przebiegła 1 marca w Filharmonii Śląskiej pierwsza konferencja prasowa, zapowiadająca listopadowy X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Jej specjalnym gościem był triumfator ósmego katowickiego konkursu sprzed dziesięciu lat, amerykański dyrygent piątkowego koncertu filharmoników – Eugene Tzigane.

Strony

ZAMÓW PRENUMERATĘ