Zmysłowa siesta z Lurą

Marcin Kydryński niejednokrotnie żarował, że: „muzyka Lury powinna być dla dorosłych, tak nieokiełznanie jest zmysłowa. Odys kazałby się przywiązać do masztu, ale dzieciarnia jak sobie poradzi? Nie sposób oprzeć się Lurze. Ten głos ciemny, brunatny, pluszowy. Ten puls lędźwiowy, te rozpalone saksofony, te mroczne pożądania wiolonczel.”
(fragment z książki Muzyka Moich Ulic – Lizbona. M. Kydryński, Edipresse, 2017).

Lura to jedna z najbardziej siestowych artystek - z tych „siestowych” naprawdę. Urodziła się w Lizbonie, do której przyjechali jej rodzice z rozśpiewanych i tak lubianych przez nas najbardziej zielonych wysp na świecie – Wysp Zielonego Przylądka. Studiowała i trenowała pływanie, kiedy - siedemnastoletnią wtedy dziewczynę - JUKA poprosił o zaśpewianie w duecie i śpiewanie chórków na jego płycie. Od tego czasu śpiewa, nagrywa i występuje na całym świecie.

Nowy, cudownie taneczny i tęniący życiem album oparty jest na charakterstycznym rytmie muzyki z Wysp Zielonego Przylądka. „Herança“ to doskonała okazja na zapoznanie się z bogata kulturą Wysp – zwyczajami i tradycjami ich mieszkańów. To muzyczna, roztańczona podróz w towarzystwie najbardziej utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki z Capo Verde.

2 października będzie można też posłuchać Lury na koncercie w CKK Jordanki w Toruniu.

Bilety na koncert dostępne są w punktach sprzedaży
Informacje i rezerwacje:
52 321 31 70
rezerwacja@hotelkuznia.pl
www.klubkuznia.pl

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów