Aktualności

24 Kwiecień 2018
Różnorodni Warszawiacy to cykl wydarzeń prezentujących artystyczne i biznesowe osiągnięcia powiększającej się wielokulturowej społeczności Warszawy. To seria spotkań z obcokrajowcami, którzy osiedlili się w Warszawie; tu pracują, tworzą, prowadzą firmy, mówią po polsku. Są naszymi sąsiadami.
Spotkanie V: Amerykanie
Udział wezmą m.in.: Barry Solone (wokalista), Gary Guthman (trębacz), Phil Goss (aktor), Stan Breckenridge (pianista)
Zaproszeni goście zaprezentują swoją twórczość, opowiedzą o pracy i życiu w Warszawie, lub swoich firmach, które prowadzą w stolicy. Ich opowieściom towarzyszyć będą fragmenty filmu "Living with Warsaw" Jonathana L. Ramsey'a.
Akompaniament: Wojciech Gogolewski
Prowadzenie: Bartosz Jakubowski
24 Kwiecień 2018
Pracownia wybitnego architekta Andrzeja Chołdzyńskiego rozpoczęła prace projektowe związane z przebudową stołecznej siedziby Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Inwestycja zmieni kulturowy krajobraz Warszawy.
23 Kwiecień 2018
JUSTYNA NAPIERAJ: Balet dostępny dla szerokiej publiczności. To hasło przyświeca głównemu choreografowi The Royal Moscow Ballet, który w tym roku ponownie odwiedzi polskie miasta. Anatoly Emelianov, oprócz tego, że jestem świetnym tancerzem, szerzy sztukę baletową wśród najmłodszych i to z powodzeniem. To dzięki niemu polskie dziewczęta miały już możliwość zatańczenia z najlepszymi! Baletmistrz sam opowiada o swojej misji i festiwalu „Constellation RUSSIA”.
23 Kwiecień 2018
Utwory, które usłyszymy podczas sobotniego koncertu dopełnione są  podtytułami zdradzającymi intencje ich twórców. Takie podtytuły bywają nieraz dopisywane przez późniejszych edytorów, nie zawsze zgodnie z wolą autorów, w tych jednak przypadkach pochodzą od nich samych.
22 Kwiecień 2018
Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego wspólnie inaugurują Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych „DUETTISSIMO!”. Na początek drugiej edycji festiwalu wystąpi jeden z najbardziej cenionych w świecie duetów pianistycznych – Genova & Dimitrov. Koncert odbędzie się w sali Filharmonii Krakowskiej w środę 25 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00.
21 Kwiecień 2018
Miarą Twojego człowieczeństwa, jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka - ks. Mieczysław Maliński
W połowie roku 2017 dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość o ciężkiej chorobie Joanny Tic-Ramos - piszą artyści Filharmonii Narodowej. -  Dla wielu muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej to bliska osoba, dla innych zwykła koleżanka lub po prostu obca osoba. Niemniej informacja o sytuacji Joanny oraz jej rodziny poruszyła serca nas wszystkich. Determinacja jaką wykazuje się na co dzień w walce z chorobą, ale również świadomość jak silny wpływ wywiera to na życie jej męża i dwójki malutkich dzieci, zainspirowały muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej do podjęcia działań mających na celu okazanie wsparcia w tej jakże trudnej sytuacji.
20 Kwiecień 2018
Sinfonia Varsovia i Dawid Runtz wystąpią wspólnie podczas kwietniowego tournée. Razem z litewską skrzypaczką, Dalią Kuznecovaitė zagrają dwa uroczyste koncerty w Wilnie i Kłajpedzie, dając okazję Polakom i Litwinom do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
20 Kwiecień 2018
Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na koncert „Piosenka to forma magiczna według Wojciecha Młynarskiego”, który odbędzie się 25 o 17:30 oraz 26 kwietnia o 19:00 na Scenie Kocjana w Warszawie.
18 Kwiecień 2018
27 kwietnia odbędzie się prawykonanie Cleopatra’s Songs na głos i zespół instrumentalny Agaty Zubel.
Utwór powstał z inspiracji legendarną już historią miłości Kleopatry i Antoniusza. Kompozytorka wykorzystuje w nim fragmenty tekstu szekspirowskiego dramatu. Pieśni Kleopatry zostały zamówione przez Klangforum Wien i temu zespołowi są dedykowane. To kolejne, po What is the Word (2012) zamówienie Klangforum Wien złożone u Agaty Zubel.
17 Kwiecień 2018
Z pewnością wiecie że Haydn napisał wiele symfonii, być może nawet pamiętacie że było ich konkretnie 108. Czy jednak jesteście w stanie przywołać melodie z każdej z nich? Nie? Będzie okazja sobie je przypomnieć! Capella Cracoviensis rozpoczyna projekt wykonania wszystkiech symfonii Josepha Haydna.

Strony