Aktualności

15 Czerwiec 2019
18 czerwca o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się recital Tomasza Koniecznego. Światowej sławy bas-baryton zaprezentuje utwory R. Wagnera, R. Straussa oraz S. Moniuszki. A tuż po koncercie we foyer Teatru Wielkiego artysta opowie o jego drodze do opery, porażkach i wzlotach, ukochanych rolach i ludziach, którzy dali mu szansę.
15 Czerwiec 2019
„Kandyd” Leonarda Bernsteina otworzył 7 czerwca 23. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Zakończy go „Cyrulik sewilski”, a pomiędzy dwoma spektaklami znajdą się trzy wielkie koncerty – „Dialog Mistrzów – Mahler i Strauss”, „Arie Oper Świata – Moniuszko!” i „Wielkie Chóry Wielkich Oper”. Odbędą się one w niezwykłych miejscach – w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz na Wawelu.
14 Czerwiec 2019
Już dziś, 14 czerwca o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi w swojej siedzibie podczas ostatniego koncertu abonamentowego w tym sezonie. Będzie to szczególny wieczór, ponieważ współpracę z NOSPR zakończy także dyrektor artystyczny orkiestry – Alexander Liebreich.
14 Czerwiec 2019
7 czerwca rozpoczął się wyjątkowy cykl koncertów symfonicznych w ciemności pt. „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. W trakcie występów muzycy grają część repertuaru bez dyrygenta, nie widząc siebie nawzajem i polegając wyłącznie na słuchu. Celem wydarzeń jest zwiększenie wrażliwości społecznej na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku i przybliżenie ich sposobu odczuwania świata.
13 Czerwiec 2019
Znakomity berliński zespół, Berlin Piano Trio, przywozi na Festiwal Mozartowski niezwykle ciekawy program łączący epoki i style. W jeden wieczór spojone zostały dzieła  romantyzmu, klasycyzmu oraz neoklasyczno-romantyczna refleksja w dwudziestowiecznej kameralistyce.
Właściwie wszystkie kompozycje, które zostaną zaprezentowane wykonywane są nieczęsto na estradach koncertowych. Z tym większą ciekawością powinny zostać przyjęte przez melomanów.  W subtelnej formie tria fortepianowego (skrzypce, wiolonczela i fortepian), tkwią bowiem wielkie możliwości wyrazowe.
13 Czerwiec 2019
Dziś, 13 czerwca rusza kolejna, 18. edycja Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, Partnera Festiwalu Transatlantyk. Program filmowy obejmuje m.in. pokaz dokumentu „Ustrzelić mafię” w reż. Kim Longinotto, współorganizowany z Transatlantykiem.
13 Czerwiec 2019
Bożena Bujnicka jako Iris w spektaklu "Guru", nominowana w kategorii debiut roku | fot. M. Grotowski © Opera na Zamku
Trzy lata temu rozszerzono formułę konkursu. To ukłon w stronę teatrów muzycznych, musicalowych.  Nagrodę dostają tancerze i wokaliści musicalowi na równi z klasycznymi – przypominała Iwona Wujastyk, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, organizatora wydarzenia.  – W tym roku otrzymaliśmy także zgłoszenia od teatrów niepublicznych, tych, które w swoim repertuarze mają ciekawe spektakle muzyczne.
12 Czerwiec 2019
W miesiącach wakacyjnych Filharmonia Łódzka już po raz dwudziesty zaprosi mieszkańców regionu łódzkiego do wędrowania szlakiem festiwalu „Kolory Polski”. Jubileuszowa odsłona festiwalu pełna jest nie tylko muzycznych atrakcji.
„Kolory Polski” to cykl letnich, weekendowych, różnorodnych gatunkowo koncertów, które od wielu lat organizuje Filharmonia Łódzka. Artyści zaproszeni do udziału w festiwalu spotykają się ze słuchaczami
12 Czerwiec 2019
Trwa Rok Moniuszkowski, ustanowiony z okazji 200. rocznicy urodziny twórcy. Z tej okazji Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na wyjątkową edycję Opery na Targu Węglowym. 30 czerwca o godz. 18.00 na diodowym ekranie zobaczymy „Parię” Stanisława Moniuszki. Transmisję na żywo, wprost z Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, skomentują Jerzy Snakowski i Katarzyna Hołysz. Dodatkowy program to: „Opera uwolniona” – minirecitale na przedprożach kamienic na Głównym Mieście oraz warsztat dla dzieci – „Moniu i uszko i mali melomani”. Wstęp na wydarzenia jest wolny.
11 Czerwiec 2019
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zamyka 74. sezon artystyczny swojej działalności. W najbliższy piątek oraz sobotę, 14 i 15 czerwca 2019 roku o godz. 19.30, zabrzmi III Symfonia d-moll Gustava Mahlera w wykonaniu Orkiestry, Chóru Żeńskiego oraz Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej pod batutą szefa artystycznego instytucji – Charlesa Olivieri-Munroe’a, z Agnieszką Rehlis w partii solowej. Ze względu na zaawansowane prace remontowe w gmachu przy ulicy Zwierzynieckiej, ostatnie koncerty abonamentowe tego sezonu odbędą się w kościele pod wezwaniem świętej Katarzyny przy ulicy Augustiańskiej 7.

Strony