Aktualności

23 Czerwiec 2018

Już w sobotę i niedzielę, 23 i 24 czerwca, na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej zostanie wystawiona opera "La Clemenza di Tito" - "Łaskawość Tytusa". To jedna z dwóch tegorocznych premier mozartowskich w Warszawskiej Operze Kameralnej, które poprzedziły 28. Festiwal Mozartowski w Warszawie.
23 Czerwiec 2018
100 utworów muzyki polskiej, 11 koncertów w Polsce i 11 koncertów na świecie, które odbędą się 11 listopada 2018 roku, 100 nagrań na płytach CD, tyle samo filmowych wizytówek na kanale YouTube PWM, publikacje nutowe i książkowe, wydawnictwa dla dzieci i młodzieży, serwis stonasto.pl i aplikacje mobilne – w ten sposób Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą, uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
22 Czerwiec 2018
Jest taka "orkiestra", która jest inna niż większość znanych w Polsce orkiestry - Warsaw Gamelan Group. To właśnie w ich wykonaniu można usłyszeć tradycyjną muzykę jawajską, a także kompozycje współczesne wykorzystujące indonezyjskie brzmienia. Najbliższe koncerty już w lipcu, w ramach festiwalu "Strefa Ciszy" w Warszawie.
22 Czerwiec 2018
W dniu 21 czerwca 2018 Jury w składzie: Marta Ptaszyńska (przewodnicząca), Mieczysław Kominek, Zygmunt Krauze, Zbigniew Skowron, Tadeusz Wielecki i Sławomira Żerańska-Kominek przyznało doroczne Nagrody Związku Kompozytorów Polskich.  Laureatami nagród zostali:
Krzysztof Baculewski – za pełną powagi i odpowiedzialności postawę kompozytorską, znaczący dorobek muzykologiczny oraz owocną działalność pedagogiczną
Leszek Polony – za wybitną twórczość naukową, sięgającą subtelnie poza granice muzykologii, ze szczególnym uwzględnieniem pracy nad twórczością Mieczysława Karłowicza
21 Czerwiec 2018
Arena Festival film & music to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Jego pierwsza edycja w 2017 roku spotkała się ze znakomitym odbiorem publiczności. Trzech koncertów festiwalowych wysłuchało ponad 3,5 tysiąca miłośników muzyki filmowej. Festiwal odbywa się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca 2018 roku w Centrum Targowo -Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.
Głównym patronem honorowym II edycji Arena Festival film & music jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronami honorowymi są:, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski,  burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz oraz wójt Ostródy Bogusław Fijas.
21 Czerwiec 2018
Muzyka sakralna w spuścizna Wolfganga Amadeusza Mozarta to piękny, trudny do przecenienia pod względem artystycznym i duchowym rozdział. W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie, pięć koncertów będzie poświęcone właśnie dziełom, które Salzburski Mistrz tworzył w silnym związku z liturgią. Jeden z nich jawi się jako rarytas kameralistyki.
20 Czerwiec 2018
"Jego historia jest jak ponadczasowy mit" - powiedziała Vanessa Rogowska, nasza redakcyjna koleżanka i ma dużo racji. Dominik Połoński ciągle chciał więcej, był głodny życia, ciągle miał plany i pomysły na kolejne lata "Czuję, że ciągle nie jestem jeszcze tam, dokąd zmierzam" - mówił w reportażu do Programu II Polskiego Radia.
Urodził się 17 czerwca 1977 r. w Krakowie i odszedł dziś, 20 czerwca 2018 r. Był jedynym na świecie instrumentalistą - wiolonczelistą, który podczas grania używał tylko prawego ramienia. Drugie odebrała mu choroba. Syn aktora Jerzego Połońskiego i starszy brat aktora Jerzego Jana Połońskiego. Mąż i ojciec.
20 Czerwiec 2018
Mały Mozart był psotnikiem, a w jego „dorosłej” muzyce także odnajdujemy skłonność do żartów. Idąc tym ślademFestiwal Mozrtowski postanowił przygotować lekkie, pełne humoru i pięknej muzyki spotkanie z twórczością wielkiego kompozytora.
20 Czerwiec 2018
Festiwalowe wieczory na Zamku Królewskim na Wawelu to prestiżowa i najbardziej wyczekiwana przez publiczność część Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. W tym roku, w tej niezwykłej scenerii odbędą się: spektakle „Straszny dwór” S. Moniuszki, gala baletowa „Grand pas...!” (27.06.2018) oraz koncert „Arie Oper Świata”.
W koncercie „Arie Oper Świata” (29.06.2018 godz. 20.30) usłyszymy światowej sławy sopranistkę Aleksandrę Kurzak, która występuje na najbardziej prestiżowych scenach operowych, a publiczność zna ją m.in. z Metropolitan Opera. W programie wieczoru znajdą się m.in. arie z oper G. Verdiego: „Traviata”, „Otello”, „Don Carlo” czy G. Pucciniego: „Madama Butterfly”, „Tosca”, „Manon Lescaut”, „Turandot” i in.
19 Czerwiec 2018
Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza mieszkańców na grę plenerową z muzyką i technologią w roli głównej. Podczas wspólnej, rodzinnej zabawy będzie można poznać bliżej światy dźwięków i nowych technologii, i zobaczyć jak wiele je łączy. Zadaniem uczestników będzie skompletowanie wszystkich elementów kodu dźwiękowego, który uwolni zaginionego dyrygenta. Na uczestników czekają nagrody oraz wiele dodatkowych atrakcji!

Strony