Kolejny film z muzyką Tomasza J. Opałki zobaczymy na FPFF w Gdyni

fot. festiwalgdynia.pl

Jak donosi Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, już niebawem, czyli podczas najbliższej edycji zobaczymy film z muzyką Tomasza J. Opałki. Będzie to Elizabeth w reżyserii Wojciecha Klimali.

Dawna miss, obecnie emerytowana fryzjerka, Elżbieta, za namową syna postanawia wystartować w konkursie dojrzałej piękności. Kiedy staje na scenie, paraliżuje ją strach. Trema bohaterki rośnie, gdy okazuje się, że w szranki staje jej rywalka z przeszłości. Potencjalny tytuł miss ma być szansą na odbudowanie wiary w siebie oraz nowy początek w życiu tytułowej Elizabeth. W trakcie konkursu na jaw wychodzi sekret syna.

Wojciech Klimala

W 2015 roku ukończył kurs dokumentalny Dok Pro w Szkole Wajdy w Warszawie. Obecnie kończy reżyserię na WRiTv UŚ w Katowicach. W październiku 2017 roku odbyła się światowa premiera jego debiutu filmowego Hugo, za którą otrzymał nagrodę FIPRESCI. Od 2012 roku członek SFP. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2017 w dziedzinie reżyserii dokumentu.

reżyseria:  Wojciech Klimala
scenariusz: Bartosz Janiszewski, Wojciech Klimala
zdjęcia: Katarzyna Ewa Żak
scenografia: Zula Polańska
muzyka: Tomasz J. Opałka
obsada: Maria Mamona, Michał Czernecki, Marta Ścisłowicz, Alicja Jachiewicz, Stefan Szmidt, Grzegorz Heromiński

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów