Muzyczna podróż w czasie [częstochowski festiwal Muzyka w Świątyniach]

„Muzyka w Świątyniach” to mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich świątyń.

Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowe otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki.

Koncerty odbędą się trzech częstochowskich Kościołach: Kościół p.w. św.Józefa, Kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła , Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie w dniach 23-25 września 2019 r. W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.

Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

23.09.2019, godz. 19:15 - Kościół p.w. św. Józefa
24.09.2019, godz. 19:15 - Kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła
25.09.2019, godz. 19:15 - Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów