Romanse

9 Grudzień 2017
MARTA DZIEWULSKA: Krew krąży w każdym z nas. To nie tylko płyn fizjologiczny, ale też uniwersalny symbol naszej tożsamości, poczucia przynależności. Czym jest krew? Jakie ma znaczenie w kulturze, religii, życiu społecznym i medycynie? O tym wszystkim opowiada wystawa „Krew. Łączy i dzieli” prezentowana w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do 29 stycznia 2018 roku. Towarzyszyć jej będą wykłady, warsztaty, spektakle, pokazy filmów i oprowadzania kuratorskie.
3 Grudzień 2017
JUSTYNA NAPIERAJ: James Hillier Bloun, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko artysty, jak chyba żaden inny wokalista na świecie, potrafi pięknie i wzruszająco śpiewać o miłości, pięknych kobietach, tęsknocie za ukochaną, rozstaniu co łamie serce...
- Jego charakterystyczny głos uwielbiany jest przez fanów, a zwłaszcza fanki na całym świecie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert artysty w Warszawie.
30 Listopad 2017
Emeli Sandé - zdobywczyni nagrody w kategorii Najlepszy Brytyjski Wykonawca 2017 roku - zaśpiewa w TAURON Arena Kraków! Szkocka piosenkarka, która podbiła świat swoim debiutanckim albumem Version of Events, przyjedzie do Polski po raz pierwszy. Artystka, łącząca ze sobą gatunki R&B, soul, gospel i pop, wystąpi 23 lutego 2018 roku w krakowskiej TAURON Arenie.
18 Listopad 2017
Trwają obchody przypadającej w tym roku, okrągłej 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada. Z tej okazji  Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Radiem Kraków zapraszają na słuchowisko „Serce ciemności” z udziałem Jana Nowickiego i Jerzego Treli, które zakończy szereg akcji przypominających sylwetkę pisarza oraz jego związki z Krakowem i równocześnie zwieńczy obchody jubileuszu 90-lecia Radia Kraków. Premiera w piątek (1 grudnia) o godz. 19:00. Warto włączyć radioodbiorniki! 
12 Listopad 2017
W dniu 17-listopada 2017 roku o godz. 19:00 w Muzycznym Studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się pierwszy koncert KALINY, który promuje jej debiutancki album „Czyste Szumienie” i jest zapowiedzią dalszych występów w całej Polsce.
Kalina Hlimi-Pawlukiewicz ps. KALINA to artystka wszechstronna – muzyk, aktorka i scenarzystka. Szerszej publiczności znana z ekranu m.in. „Kryminalni”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Pręgi". Kalina komponuje, pisze teksty i gra na fortepianie oraz harfie.  22 września tego roku ukazała się jej debiutancka płyta – „Czyste Szumienie”.
31 Październik 2017
EDYTA NOWAK: Utrata sensu życia, dyskryminacja, wykluczenie – lubimy myśleć, że te problemy nigdy nie będą nas dotyczyć. W dniu, którego tematem przewodnim było „upokorzenie”, festiwalowi goście przekonywali, jak błędne jest to przekonanie.
29 Październik 2017
EDYTA NOWAK: O czym marzą robotnicy w Luizjanie? Po co budować ścieżkę rowerową, jeśli w mieście nie ma rowerów? Z kim romansuje się w Grudziądzu? Jak długo trzeba mieszkać w nowym mieście, żeby przestać być obcym? Goście czwartego dnia Festiwalu Conrada przyglądają się światu w mikroskali.
22 Październik 2017
21 października, dwa dni przed inauguracją Festiwalu Conrada, na Rynku Głównym w Krakowie znów stanęły wielkoformatowe litery układające się w napis KRAKÓW MIASTO LITERATURY UNESCO. W tym roku możemy je zobaczyć je w nowej odsłonie, nawiązującej do Roku Awangardy i dzieł polskich futurystów. Przestrzenny projekt autorstwa Tomka Budzynia wykorzystuje oryginalne grafiki Władysława Strzemińskiego, sięga po gładkie plamy barwne i trójwymiarowe elementy graficzne, a swoim wyglądem nawiązuje do typografii z epoki. W ten sposób Kraków honoruje 4. już rocznicę otrzymania tytułu Miasta Literatury UNESCO. Wielkoformatowe litery zostaną na płycie Rynku do niedzieli (29 października).
19 Październik 2017
Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych, których celem jest otwarcie na Innego, uwrażliwienie na różnorodność modeli życia, światopoglądów oraz próba zastanowienia się nad tym, jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego, bez względu na przekonania, kolor skóry, wiek czy wyznanie – Festiwal Conrada po raz pierwszy na taką skalę angażuje się w tematykę społeczną.
17 Październik 2017
 
Gdy na portalu gamemusic.pl ukazał się ten artykuł a my opublikowaliśmy go na naszym tematycznym profilu Presto Filmowe na Facebooku, natychmiast pojawiły się komentarze (zachowujemy pisownię oryginalną).
 
Niektórzy uznali, że temat już był omawiany dawno temu, choć wtedy miał innych bohaterów:
Maciej W. Olech:

Strony