Trampolina do Kina

W lecie miło jest odkrywać nowe przestrzenie, kręgi i sfery. Na dziesięć dni wakacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zabierze dzieci do świata kina. Warsztaty animacji rozbudzą w uczestnikach pasję i dadzą im mnóstwo frajdy. Zajęcia pod hasłem Trampolina do kina odbywać się będą pod okiem twórczyni animacji Magdaleny Bryll.

W czerwcu i sierpniu CKF zaprasza chętnych do dwóch niezwykłych warszawskich placówek - Domu Kultury Kadr oraz Dorożkarni. Dla Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy warsztaty animacji to fantastyczna okazja, by wcielać w życie hasło, któremu instytucja od początku hołduje: „Filmowa strona świata”. Animacja stanie się podczas Trampoliny do kina kluczem do rzeczywistości, a warsztaty twórcze, zajęcia ruchowe, swobodna zabawa i relaks przy dobrych filmach animowanych poszerzą dzieciom spojrzenie na świat. Kino stać się może dla nich prawdziwą pasją.

Przez pięć czerwcowych, a później pięć sierpniowych dni dzieci zmienią się w filmowców-amatorów i wyreżyserują swój pierwszy film animowany. Poznają podstawy tworzenia animacji i jej historię jako gatunku filmowego, nauczą się konstruować scenariusz, zrobią storyboard, własnoręcznie wykonają scenografię i stworzą bohaterów. Wypróbują wiele technik plastycznych wykorzystywanych w filmie animowanym i zgłębią tajniki pracy dźwiękowca. Każdego dnia inna technika klasycznej animacji poklatkowej odsłoni przed uczestnikami Trampoliny do kina swoje tajemnice: animacja plasteliny, aktora i lalki, wycinanka, rysunek oraz wiele, wiele innych. Nie sposób wymienić wszystkie techniki dla medium, które nie zna granic! Na koniec warsztatów dzieci własnoręcznie zanimują swoje filmy i przeżyją ich premierę na czerwonym dywanie.

Warsztaty pod hasłem Trampolina do kina odbywać się będą pod opieką twórczyni animacji i ilustratorki Magdaleny Bryll. Absolwentka łódzkiej filmówki pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku”, prowadzi w całej Polsce warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych – pod jej okiem w ramach POKLATKOWO.PL powstało ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Magdalena Bryll współpracuje również z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS oraz Legnicką Akademią Filmową. W Domu Kultury Kadr i Dorożkarni wprowadzi dzieci w świat pełen przygód, realizując założenia edukacyjne Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Czerwcowa Trampolina do kina to pięć dni od poniedziałku 24.06. do piątku 28.06., spotkania z animacją zaplanowano w Domu Kultury Kadr przy ul. Wincentego Rzymowskiego 32 w Warszawie. Sierpniowa odsłona warsztatów z animacją odbywać się będzie w Domu Kultury Dorożkarnia przy Siekierkowskiej 28 od poniedziałku 26.08. do piątku 30.08. Warsztaty Trampolina do kina zaplanowano w maksymalnie piętnastoosobowych grupach dzieci w wieku od 7 do 10 lat, zajęcia rozpoczynać się będą o 8:00, a kończyć o 17:00. Zgłoszenia przyjmowane są w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy:  trampolina@ckf.waw. Tu też można kierować wszelkie zapytania

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów