Trio Laflamme wystąpi w MIK

Trzy wyjątkowe artystki zagrają w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach kolejnego koncertu z cyklu Arcydzieła Muzyki Kameralnej. 23 września o godz. 19:00 na Elektoralnej 12 znane i cenione w świecie muzycznym Trio Laflamme (Annie Laflamme, Dorothea Schönwiese i Katarzyna Drogosz) wykonają na instrumentach historycznych Trio g-moll op. 63 Carla-Marii Webera.

Drugą część tegorocznego sezonu cyklu Arcydzieła muzyki kameralnej po wakacyjnej przerwie otworzy koncert światowej sławy międzynarodowego Trio Laflamme. 23 września o godz. 19:00 na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy Elektoralnej 12 Annie Laflamme, Dorothea Schönwiese i Katarzyna Drogosz wykonają Trio g-moll na fortepian, flet i wiolonczelę op. 63 Carla-Marii Webera.
 
Trio Laflamme powstało w 2013 roku z inicjatywy znakomitej flecistki Annie Laflamme, a międzynarodowy skład zespołu dopełniają wiolonczelistka Dorothea Schönwiese oraz pianistka Katarzyna Drogosz. W dorobku koncertowym tria znajdują się występy na prestiżowych festiwalach muzyki dawnej: Mozartfest w Würzburgu, Haydn Festival w Eisenstadt, Tage der Alter Musik w Herne, Forum Alte Musik w Kolonii oraz Musikfest Eichstätt. Wyróżniona nagrodą Pasticciopreis radia ÖRF1, debiutancka płyta zespołu z nagraniami utworów Webera, Czernego i Kuhlaua dokonanymi w Hofburgkapelle w Wiedniu, ukazała się w 2017 roku w wytwórni Coviello Classics.
Więcej szczegółów na www.mik.waw.pl
 
 
{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów