Ty też możesz zostać filmowcem!

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w maju zainaugurowało działalność, a już w czerwcu czeka nas bogaty program wydarzeń poświęconych edukacji filmowej.

Upowszechnianie kultury filmowej i edukacja filmowa to najważniejsze cele CKF. W czerwcu rozpoczynamy cykl warsztatów pod hasłem Warsaw Film Nest i Trampolina do kina.

Warsaw Film Nest to propozycja skierowana do młodzieży szukającej inspiracji zawodowych i twórczych. Realne spojrzenie na to, czym jest praca w filmie i w jaki sposób można dostać się na plan filmowy, stanowić może spore ułatwienie w procesie dokonywania wyborów życiowych. Emocje związane z kontaktem z twórcami kina to na ogół katalizator zawodowych marzeń w umysłach młodych ludzi. Stojąc u progu kariery zawodowej potrzebują oni nie tylko zachęty do nauki, ale też odwagi i otwartych - lub przynajmniej uchylonych - drzwi do branży filmowej. CKF pragnie przyczyniać się do tego, aby w “filmowym gnieździe” wykluwały się przyszłe orły kina. Temu służyć mają warsztaty skierowane do młodego pokolenia warszawiaków. Warsaw Film Nest pomoże nawiązać pierwsze relacje z branżą filmową. To kompleksowy program stworzony z myślą o licealistach i studentach: pasjonatach kina, ale też osobach, które chcą się dowiedzieć, jaki zawód filmowy odpowiada ich zainteresowaniom i predyspozycjom. To pierwszy stopień wtajemniczenia dla tych, którzy w przyszłości chcą dołączyć do grona profesjonalistów branży audiowizualnej.

W realizacji programu Warsaw Film Nest pomagają narzędzia mentoringowe, coachingowe oraz elementy doradztwa zawodowego. Autorki koncepcji, Katarzyna Ślesicka i Edyta Wróblewska, zaplanowały całość w taki sposób, by przekazywana młodym ludziom wiedza pociągała za sobą odwagę samodzielnego działania. Uczestnicy otrzymają wsparcie oraz praktyczne porady dotyczące wybranej drogi zawodowej.

Weekendowe warsztaty inauguracyjne programu Warsaw Film Nest odbędą się w Di Aero Theatre – sali kinowej przystosowanej do profesjonalnej postprodukcji obrazu i dźwięku. 15 i 16 czerwca 2019 przy ul. Dominikańskiej 9 w Warszawie zaplanowano sześć zajęć w formule masterclass. Każde ze spotkań poprowadzi specjalistka lub specjalista w danej dziedzinie. Prowadzący wyjaśnią, na czym polega specyfika pracy w konkretnym zawodzie, jakie umiejętności są potrzebne do jego wykonywania, co trzeba zrobić, żeby rozpocząć pracę jako reżyser, operator kamery, operator dźwięku, specjalista ds. postprodukcji, montażysta czy producent. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: nest@ckf.waw.pl .

Z myślą o młodszych uczestnikach, dzieciach w wieku 4-6 i 7-10 lat, CKF przygotowało filmową pracownię edukacyjną Trampolina do kina. Skierowana jest do najmłodszych i z myślą o nich przewiduje inspirującą zabawę w kino.

Do wspólnej zabawy w ramach Trampoliny do kina zaproszeni zostali twórcy filmowi, którzy zainspirują dzieci do twórczego działania i wspólnej zabawy. Uczestnicy zajęć zaprojektują kostiumy dla aktorów, zanimują swoje zabawki, by stały się one bohaterami filmu, poznają, czym jest montaż filmowy i przeżyją wiele wesołych przygód w świecie filmu. Podczas zajęć dzieci uczyć się będą myślenia obrazami - zgodnie z zasadą, że obraz potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Trampolina do kina stawia na wyobraźnię i kreatywność dzieci, ale z warsztatów skorzystają również rodzice oraz opiekunowie, biorący udział w warsztatach rodzinnych. Dostosowane do poszczególnych grup wiekowych dwugodzinne warsztaty w 15-osobowych grupach poprowadzą zaproszeni artyści filmowi i wyspecjalizowane w pracy z dziećmi animatorki.

Trampolina do kina zainaugurowana zostanie warsztatami w Kinotece 1 i 8 czerwca 2019 r. o godz. 11 i 14, podczas Festiwalu Kino w Trampkach. Kolejna odsłona warsztatów odbędzie się w Forcie Sokolnickiego (16 i 23 czerwca). Szczegóły na www.ckf.waw.pl/wydarzenia. Bilety w cenie 20 zł na warsztaty w ramach Kina w Trampkach można nabyć w Kinotece, zaś na warsztaty w Forcie Sokolnickiego (w cenie 30 zł) można się zapisać pod adresem: trampolina@ckf.waw.pl.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów