Wielkie interpretacje muzyki wokalnej

Koncert z cyklu wielkie interpretacje muzyki wokalnej

9 grudnia, o godz. 18:30
Sala koncertowa Centralnej Biblioteki Rolniczej, Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

Wystąpią:

ADAM KRUSZEWSKI
AGNIESZKA PRZEMYK-BRYŁA

Adam Kruszewski to wybitny baryton, od wielu lat czołowy artysta Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Narodowej i Polskiej Opery Królewskiej.
Niezwykle ceniony za swoje role w operach Mozarta, Verdiego czy Moniuszki. Mniej znany jako wspaniały wykonawca pieśni. Jego dojrzałość, wnikliwość, podejście do warstwy tekstowej, a szczególnie unikatowa barwa głosu daje wspaniałe rezultaty w interpretacji pieśni Mahlera, Ravela czy Moniuszki.
Agnieszka Przemyk-Bryła jest wybitną pianistką młodego pokolenia, specjalizującą się w muzyce kameralnej. Często występuje z najznakomitszymi solistami i zespołami kameralnymi. Występowała na estradach Europy, Japonii i Chin.

Program:

G.Mahler – Lieder eines Fahrender Gesselen
J. Brahms, S. Rachmaninow – miniatury fortepianowe
M. Ravel - 6 pieśni

Więcej informacji przeczytasz TUTAJ.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów