Nagroda dla Iwony Glinki za "jednominutową muzykę"!

17.06.2017
Nagroda dla Iwony Glinki za "jednominutową muzykę"!

 

Flecistka, Iwona Glinka zdobyła Nagrodę – OUTSANDING ACHIEVEMENTSilver Medal Double Winner – w kategorii muzyka współczesna i album. 

Global Music Award jest jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych instytucji, która wspiera najlepsze nagrania utalentowanych muzyków z całego świata.

Wydany w 2017 roku album „ONE MINUTE” (Sarton Records) zawiera 60 jednominutowych utworów, napisanych przez 42 kompozytorów z 17 krajów, zebranych i wykonanych przez Iwonę Glinkę, flecistkę specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej. W gronie autorów kompozycji znaleźli się: Aaron Alter, Georgios Andriotis, Greg Bartholomew, Bracha Bdil, Aris Carastathis, Rania Chrysostomou, Tim Clay, Clayton Simmons Davidson, David Drexler, Robert Fleisher,Keith R. Gambling, Eleazar Garzón, Liam Grogan, Nick Hwang, Karena Ingram, Jieun Jun, Rebecca Kaiserin, Dimitris Karnasopoulos, Anicia Kohler, George Kontogiorgos, Dimitris Kostopoulos, Giorgos Kouvaras, Edna Alejandra Longoria, Dimitrios Mantzirakis, Joshua Marquez, Nicolas Marty, Héctor Oltra García, Foivos Papadopoulos, Dimitri Papageorgiou, Giorgos Papamitrou, Elena Papari, Scott Robbins, Louis Sauter, Paweł Siek, José Jesus de Azevedo Souza, Stamatia Statherou, Neil Stipp, Michail Travlos, Dimitris Tsimpanos, Peter Walton, Betty R. Wishart, Josué Zamora.

Billboard Music Awards i Grammy nie są jedynymi nagrodami, które trafiają w ręce świetnych twórców muzycznych. Global Music Awards jest prestiżowym konkursem międzynarodowym, dzięki któremu muzycy nieobecni medialnie mają szansę pokazać się szerszej publice. Z roku na rok rośnie prestiż i rozpoznawalność konkursu wśród osób ze świata muzycznego, nadając wybitnym artystom jeszcze większe znaczenie. Zdobywcy tej nagrody cieszą się nie tylko sukcesem osobistym; dochodzi do tego światło reflektorów i uwaga świata.

W przeciwieństwie do innych nagród tego rodzaju, Global Music Awards nie zostały ustanowione, aby doceniać znanych artystów sprzedających swoje nagrania w rekordowych ilościach. Celem konkursu jest odnalezienie i celebrowanie muzyków niezależnych, ich oryginalnej twórczości, niepowtarzalnego wokalu i świeżości, którą wnoszą.

Wyzwaniem, z jakim mierzy się każdy niezależny artysta, jest rozwinięcie skrzydeł i zbudowanie muzycznego portfolio, które przyciągnie uwagę i sprawi, że słuchacze wstaną z miejsc. Zdobycie Global Music Award wzmacnia wiarygodność twórcy i umożliwia zaplanowanie kalendarza na przyszłość. Sama wzmianka o otrzymanej nagrodzie sprawi, że słuchacze przystaną na chwilę i przyjrzą się omawianej muzyce uważniej; to z kolei pomoże w sprzedaży i promocji, dystrybucji, zapewni obecność w radiu itd. Global Music Awards przygotowuje komunikaty prasowe opisujące zwycięzców, pomagając utalentowanym artystom osiągnąć sukces. Skrótem – zdobywcy naszych nagród mogą korzystać z przywilejów związanych z naszą marką, co otwiera im drzwi do kariery na niezależnej scenie muzycznej.
Celem konkursu jest zapewnienie utalentowanym muzykom wsparcia i rozgłosu wokół ich twórczości, a także emailowe ogłoszenie listy wygranych naszej prywatnej liście ponad 21,000 muzyków, blogerów, menedżerów muzycznych, przedstawicieli A&R i osób ze świata branżowego. O naszych zwycięzcach piszemy na stronie internetowej, działamy aktywnie w mediach społecznościowych i publikujemy wiadomości na Twitterze i Facebooku. W ten sposób podnosi się renomę nagrodzonych, wzmacniając pozycję, na którą zasługują.

Zdobycie nagrody Global Music Award jest wielkim osiągnięciem. Dowodzi, że niezależny muzyk potrafi funkcjonować poza głównym systemem, pozostając widocznym i rozpoznawalnym na tle znanych nazwisk. Zdobywcy tej nagrody to największe nazwiska w kraju. Global Music Awards ma niesamowicie pozytywny wpływ na ludzi, spełniając jednocześnie ważną rolę odkrywcy wartościowych, niezależnych muzyków, których przedstawia szerszej publiczności.

Iwona Glinka jest solistką i wykonawczynią nowej, eksperymentalnej muzyki W wieku 18 lat ukończyła z najwyższym wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Gdańsku w klasie fletu Elżbiety Czapor. W tej samej instytucji uzyskała też dyplom w zakresie pedagogiki. Studia kontynuowała w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Krzysztofa Langmana. Ukończyła je w roku 1994. W roku 2009 uzyskała doktorat w zakresie wykonawstwa fletowego, przyznany przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Doktoryzowała się tam na podstawie pionierskiej na gruncie polskim rozprawy poświęconej interpretacji dzieł fletowych Briana Ferneyhougha, którą napisała pod kierunkiem prof. Barbary Świątek-Żelazny, oraz recitalu złożonego dzieł tego wybitnego kompozytora. W roku 2012 otrzymała doktorat w zakresie muzykologii, przyznany przez Uniwersytet Ateński, na podstawie dysertacji poświęconej współczesnym greckim utworom na flet solo, napisanej pod kierunkiem prof. Apostolosa Kostiosa.

W latach 1991-1994, dzięki stypendium przyznanemu przez Baloise Holding, była uczestniczką Letnich Kursów Akademii Muzycznej w Lenk (Szwajcaria), gdzie studiowała pod kierunkiem Petera-Lukasa Grafa. W roku 1992, dzięki stypendium przyznanemu przez burmistrza Darmstadtu, uczestniczyła w Wakacyjnych Kursach Nowej Muzyki w tymże mieście, doskonaląc umiejętności interpretacyjne u Pierre'a-Yvesa Artauda. W roku 1996 kontynuowała studia we Włoszech w Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Bielli, ponownie pod kierunkiem Petera-Lukasa Grafa, oraz w Paryżu na zaproszenie Pierre'a-Yvesa Artauda.

Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Beata Iwona Glinka występowała w Grecji - gdzie mieszka od roku 1995 - oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji.

W 2016 roku założyła Phasma-Music Ensemble, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego, występując również na wielu koncertach jako członek zespołu. Wzbudziła żywe zainteresowanie współczesną muzyką, co zaowocowało ponad 100 premierami światowymi kompozytorów z Australii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Grecji, Niemiec, Polski i USA, z czego ponad 100 komponowała dla niej.

Jako artystka-rezydentka brała udział w wielu festiwalach: The International Conference “Research Hands on Flute” (2017, Aveiro, Portugalia), National Flute Association Convention (Narodowa Konwencja Stowarzyszeń Flecistów) (2016, San Diego, Stany Zjednoczone), Canadian Flute Association Convention (Kanadyjska Konwencja Stowarzyszeń Flecistów( (2015, Toronto, Kanada) V i X Sacred Music of Patmos (2005, 2010, Grecja), Electro Media Works (2008, Ateny, Grecja), International James Galway Flute Festival (2007, występując na specjalne zaproszenie Jamesa Galwaya, Weggis, Szwajcaria), III i IV Mediterranean Contemporary Music Days (2005, 2006, Istanbul, Turcja ), 3rd Flute Festival w Madison (2006, Stany Zjednoczone), Archanes Festival (2002, Kreta, Grecja), Days of Contemporary Music (2002, Ateny, Grecja), Schoenberg Festival (2001, Ateny, Grecja), International Flute Festival w Rzymie (1997, Włochy), International Computer Music Conference (1997, Thessaloniki, Grecja).

Oprócz działalności artystycznej, zajmuje się pedagogiką - wykłada w Akademii Muzycznej ARTE na Cyprze i w Konserwatorium Muzycznym w Patrze w Grecji.

Iwona Glinka jest artystką firmy YAMAHA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.travlos-glinka.com/

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.