Numer 2 - Life-style muzyczne

Muzyka to pasja, sposób na życie, pracę i zarabianie

 Klasyka do sernika
Jest miasto w Europie, w którym rodziły się najbardziej rewolucyjne pomysły muzyczne. Beethoven skomponował tu IX Symfonię, a Schoenberg stworzył dodekafonię. Tu odbywa się najsłynniejszy koncert noworoczny. Odkrywamy magię Wiednia.
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Nie oglądaj tego na youtubie, jedź tam, poczuj klimat miasta muzyki: Śladami Beethovena w tempie Presto - Heiligenstadt:

 

 Pójść do filharmonii i przeżyć
Czy to w ogóle możliwe? I czy następnego dnia nie będziemy musieli od razu wybrać się do psychologa, który wyleczy nas z depresji?
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Wielka Brytania rządzi (cytat z renesansowej pieśni): A jakie są Twoje wrażenia? Weź udział w konkursie. Czekamy na Twoją relację!

 

 

 Partyturą prawnika jest ustawa    
Co w muzyce słyszy prawnik? Czego słucha i kiedy? Co konstytucja ma wspólnego z symfonią Mozarta? O związkach muzyki i prawa mówi dr Ryszard Piotrowski. 
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Nie tylko kodeksy robią wrażenie na prawniku. Jutrznia K. Pendereckiego także: Prawda o prawnikach także w operze - np. w "Zemście nietoperza" J. Straussa:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów