Oblicza miłości [nowa płyta Jakuba Józefa Orlińskiego]

Jakub Józef Orliński, 29-letni artysta śpiewa kontratenorem, najwyższym z męskich głosów.  Występuje w największych salach koncertowych na świecie, a w wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji – breakdance’owi!  Orliński zaskakuje na każdym kroku, jest twarzą pierwszego wydania magazynu Vogue Man w Polsce.

Nowy album „Facce d’amore”, w przeciwieństwie do pierwszego „Anima Sacra”,  ukazuje artystę w innym repertuarze, osobistym i pełnym pasji. Urodzony w Polsce, zaś wyszkolony w Nowym Jorku śpiewak wyjaśnia: „Na Anima Sacra zależało mi, aby słuchacze przeszli duchową podróż przez program w całości bazujący na muzyce sakralnej XVIII wieku. Myśl przewodnia Facce d’amore jest nieco odmienna”.

Program – na który składa się również imponująca liczba ośmiu nagrań światowych premier – zawiera „arie operowe, które opowiadają historię poprzez pokazanie muzycznego obrazu męskiego kochanka w epoce baroku”. Koncentrują się na różnych aspektach miłości – nie tylko jej pozytywnej stronie, takiej jak radość z odwzajemnionej miłości, ale także tej, w której bohaterowie są pochłonięci przez gniew czy nawet szaleństwo.” Znajdziemy tam kompozycje obejmujące 85 lat z okresu baroku - arie wielkich kompozytorów takich jak Haendel, Cavalli czy Alessandro Scarlatti, ale również kompozytorów, których nazwiska odzyskały znaczenie dopiero na przestrzeni ostatnich dekad, a więc Bononcini, Conti, czy Hasse (który napisał wirtuozowską „Sempre a si vaghi rai” dla legendarnego kastrata Farinelliego – jedną ze światowych premier tego albumu). Na albumie znalazły się również utwory kompozytorów niemal zapomnianych - Orlandini, Predieri, czy Matteis.

Orlińskiemu towarzyszą partnerzy z poprzedniej płyty, instrumentaliści Il Pomo d’Oro oraz dyrygent Maxin Emelyanychev.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów