Paweł Pawlikowski z nagrodą dla najlepszego reżysera w Cannes!

Wielki sukces polskiej kinematografii na Festiwalu Filmowym w Cannes! Paweł Pawlikowski, zdobywca Oscara za "Idę", otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię w filmie "Zimna wojna"!

Film "Zimna wojna" opowiada o trudnej miłości o kompozytora (Tomasz Kot) i artystki zespołu ludowego "Mazowsze" (Joanna Kulig). W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

 

Zobacz fragment filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Pc76RxQw8ks

Aż za dobrze pamiętamy emocje towarzyszące festiwalowi, gdy nie tak dawno przyglądaliśmy mu się z "perspektywy czerwonego dywanu". Festiwal Filmowy w Cannes to jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń na świecie!
W tym roku Złotą Palmę otrzymał film "Shoplifters" w reżyserii Kore-Edy Hirokazu, Grand Prix przyznano filmowi "Black Klansman" w reżyserii Spike'a Lee, zaś Nagroda Jury (pod przewodnictwem Cate Blanchett) trafiła do "Kafarnaum" w reżyserii Nadine Labaki.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie festiwalu:

https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/articles...

(MB)

 

 

.

 

 

 

 

 

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów