Wystawa "100-lecie niepodległości Polski - Losy Żołnierzy"

"Proces gen. Okulickiego w Moskwie" Bogna Lewtak-Baczyńska

W dniach 01.06-26.08.2018 r. będzie mozna obejrzeć wystawę grupy artystów ROTA, GALERII AUTORSKIEJ i TEATRU WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ oraz zaproszonych przez nią artystów.

Będzie to wystawa artystyczna malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby renomowanych i nagradzanych na polskich i światowych wystawach artystów, w swym zakresie tematycznym rzadko spotykana na terenie naszego kraju. Artyści biorący udział   w projekcie to: Jadwiga Maria Jarosiewicz, Hanna Korecka, Berenika Korecka-Sowińska, Larysa Jaromska, Bogna Lewtak-Baczyńska, Ewa Budzyńska, Jerzy Teper.

Dodatkowo ze zbiorów Bogny i Janusza Baczyńskich będą prezentowane: praca legionisty Tadeusza Korpala i praca legionisty kpt. Wiesława Żarskiego oraz rzeźba Zdzisława Grodzickiego.

Jadwiga Maria Jarosiewicz "Józef Czapski strażnik pamięci"

Tematy prac artystycznych zainspirowane są zagadnieniami dotyczącymi I i II wojny światowej - losami żołnierzy (i ich rodzin), walczących o Polskę aż do okresu stalinowskiego, prezentują także symboliczne ujęcia odzyskania niepodległości. Prace oparte są m.in. na dokumentacji CAW, IPN i na unikalnych i nie znanych zdjęciach Józefa Piłsudskiego ze zbiorów szefa jego ochrony M. Żarskiego.

Zestaw eksponatów przygotowany do ekspozycji to ponad 70 unikatowych prac, wielkie i małe formaty oraz rzeźby, w tym 50 obrazów, rysunków i grafik inicjatorki i głównej organizatorki przedsięwzięcia - Bogny Lewtak-Baczyńskiej. Artyści prezentują Państwu swoje spojrzenie na 100-lecie niepodległości Polski i poświęcenie się dla niej wielu pokoleń Polaków.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą unikalną w swej tematyce i w wyrazie artystycznym wystawą z dziedziny sztuk pięknych, na której zaprezentują się różnorodni stylowo i nagradzani na wielu wystawach artyści.

Wernisaż wystawy:

1.06.2018 r., godz. 18.00

Dziedziniec Muzeum AK

W programie:

Otwarcie wystawy i koncert

Dagny Baczyńska-Kissas - pianino

  • Polonez A-dur op. 40 nr 1  - F. Chopin
  • Mazurek C-dur op. 24 nr 2 – F. Chopin
  • Husaria – utwór własny – D. Baczyńska-Kissas

Bogna Lewtak-Baczyńska i Janusz Baczyński do akompaniamentu Beaty Górskiej-Słociak i Dagny Baczyńskiej-Kissas

  • Wiersze wojenne - sł. K.K. Baczyński, muz. Z. Konieczny
  • Dwie miłości - sł. K.K. Baczyński, muz. B. Lewtak-Baczyńska oraz
  • kilka wyjątkowych utworów legionowych z zapomnianych śpiewników legionowych Dwa już lata, Nasza artyleria lub Lamenty podbiegunowe 

Prowadzenie koncertu - Janusz Baczyński

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów