Numer 15 – Life-style muzyczne

Muzyka to pasja, praca, styl życia. Towarzyszy nam codziennie, nawet nieproszona. Czasem pomaga, na przykład w podróży, gdy bywa najlepszym przewodnikiem w nowej przestrzeni. Muzyka tworzy miejsce spotkania. Muzyka otwiera nas na ludzi. Muzyka uwrażliwia i sprawia, że stajemy się lepsi, bardziej chętni do działania. Trzeba tylko spróbować.

[Edukacja] Śpiew: szkoła cierpliwości
Marta Maj, uczestniczka Miasta Sztuki w Jarosławiu: Natalia, Nika i Aga różnią się od siebie pod wieloma względami. Natalia jest lingwistką, ma 37 lat i kilkuletniego synka. Nika jest w Polsce tymczasowo, czeka na powrót do Anglii a Aga to perfekcjonistka, obecnie studiująca zarządzanie. Pozornie nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak ich opowieść zawiera jeden wspólny element – każda z nich trafiła kiedyś na Elizę Szulińską, nauczycielkę śpiewu. Dziś wszystkie zgodnie twierdzą, że to spotkanie odmieniło ich życie.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #15)

[Podróże] Życie powinno być Sanuk
Grażyna Kondrat: Zawsze pociągała mnie Tajlandia. Klimat, zapach i kolory tej zielonej wyspy w kształcie głowy słonia z błękitnymi lagunami jest jedyny w swoim rodzaju. Raj dla amatorów nurkowania i poszukiwaczy przygód.
(cały artykuł przeczytasz w Presto #15)

[Pasja] Po siedemdziesiątce zaczyna się wszystko
Kinga A. Wojciechowska: Gdy w styczniu 2015 roku Nikolaus Harnoncourt ogłaszał, że idzie na emeryturę, jego fani początkowo wzięli to za dobry żart, mimo że miał już 84 lata. Bo w zawodzie muzyka długa aktywność nie jest wyjątkiem. [Współpraca: Adrian Nowak]
(cały artykuł przeczytasz w Presto #15)
Ilustracja muzyczna:
Yehudi Menuhin obchodziłby w kwietniu tego roku 100 lat. Przeżył ponad 80 i do ostatnich dni był aktywny, jako dyrygent „swojej” orkiestry Sinfonia Varsovia. Tu w koncercie potrójnym Ludwiga van Beethovena:

https://www.youtube.com/watch?v=S6FH2Vqp6IQ

Gramy także:

Motyw główny
Rozmowy niebagatelne
Muzyczny tygiel
W partyturze
Presto filmowe

Wróć do opisu Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów