Numer 4 - Life-style muzyczne

Muzyka to pasja, praca i sposób na życie:

 Biznes: Praca dla melomana
Ewa Chamczyk: W skali użyteczności zawód muzykologa być może plasuje się nisko. Jednak jego praca ma znaczenie dla rozwoju kultury. a to równie ważne, jak wynalezienie żarówki i telefonu.
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 4)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Jeden z utworów, które ujrzały światło dzienne dzięki muzykologowi Janowi Węcowskiemu: Twórczość Mikołaja z Radomia coraz lepiej znana dzięki muzykologom:

 

 Podróże: Wszystko się kręci wokół schodów
Kinga Anna Wojciechowska:
– Przepraszam, gdzie jest filharmonia?

– Filharmonia? Co masz na myśli?
– Miejsce, gdzie grają muzykę klasyczną.
– Przecież od tego jest La Scala!
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 4)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Maria Callas była gwiazdą La Scali. W „Łucji z Lammermooru” śpiewa m.in. z Di Stefano, dyryguje Herbert von Karajan. Nagranie live z 1954 r.: Mediolan to miasto pełne śladów Verdiego. Na jego pogrzebie tłum zaśpiewał "Va, pensiero" z opery Nabucco. Tu wykonanie z La Scali:

 

Życie: Uważajcie, bo bisów nie będzie
Luiza Borowiec: Zła wiadomość dla artystów: sprawdzona, wyrobiona publiczność wkrótce odejdzie. Na zawsze. Dobra wiadomość: codziennie rodzą się potencjalni miłośnicy muzyki klasycznej. Ale trzeba o nich zadbać.
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 4)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Klasyka na promenadzie w Krynicy. Arie znane melomanom i popularne utwory: A może bliżej klasyki przez orkiestrowe aranże znanych popowych przebojów?

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów